22 marca 2019

Młodzieżówka nie sprostała Rumunii

W pierwszym występie turnieju o Puchar Karpat, w którym występują żeńskie reprezentacje młodzieżowe, Polska przegrała z Rumunią 23:32 (13:18). W imprezie rozgrywanej w rumuńskiej miejscowości Ramnicu Valcea rywalizują również zespoły Holandii i Norwegii.

2018.08.10 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18  Rumunia - Polska N/z Wieckowska Magda Foto Lukasz Sobala / Press Focus 2018.08.10 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Championship 2018 Romania - Poland Wieckowska Magda Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Bardzo dobry początek meczu w wykonaniu Polek (6:2 w 7 minucie). Wysoka obrona 3-2-1 przynosiła efekty. Niestety między 8 a 10 minutą Biało-czerwone otrzymały trzy dwuminutowe kary, co przełożyło się na wyrównanie stanu meczu. Kolejne minuty to wyrównana gra z obu stron. Dobrze w bramce spisywała się Barbara Zima, a w ataku skutecznie nasza drużyna grała z kontry. Kolejne 10 minut było zdecydowanie słabsze w wykonaniu naszej młodzieżówki. Rumunki ten fragment wygrały 7:3. Złożyła się na to przede wszystkim nieskuteczna gra w ataku oraz kolejne wykluczenia.

Druga połowa to bardzo ambitna gra naszych dziewcząt co w 50 minucie skutkowała rezultatem 22:25. Końcowe 10 minut to najgorszy fragment tego meczu w polskim wykonaniu, który podopieczne Agnieszki Truszyńskiej przegrały 1:7 i cały mecz 23:32.

2018.08.10 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18  Rumunia - Polska N/z Pietras Julia Foto Lukasz Sobala / Press Focus 2018.08.10 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Championship 2018 Romania - Poland Pietras Julia Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Z cała pewnością na przebieg meczu rzutowała gra w osłabieniu (22 minuty) oraz słaba skuteczność w ataku pozycyjnym naszych rozgrywających. Na wyróżnienie zasłużyła Barbara Zima, która odbiła 16 piłek oraz Julia Pietras, który rzuciła 8 bramek (8/11).

POLSKA – RUMUNIA 23:32 (13:18)