23 marca 2019

Druga porażka młodzieżówki w Rumunii

W drugim dniu turnieju o Puchar Karpat z udziałem kobiecych reprezentacji młodzieżowych Polska przegrała z Norwegią 25:33 (12:13). Na zakończenie imprezy, rozgrywanej w Rumunii, Biało-czerwone zagrają z Holandią.


juniorki

Polki spotkanie ze Skandynawkami rozpoczęły nerwowo, od trzech błędów i wyniku 1:4. Z każdą minutą gra naszego zespołu była coraz lepsza. Dobre zawody rozgrywały szczególnie Magda Więckowska, Julia Dworniczuk i w bramce Paulina Wdowiak. Do przerwy rywalki prowadziły najmniejszą z możliwych przewag.

Po zmianie stron nasza drużyna zanotowała fatalny początek. Ponownie podopieczne Agnieszki Truszyńskiej zanotowały serie niewymuszonych błędów, które głównie na skuteczne kontry zamieniały Norweżki. W 36 minucie Skandynawki objęły 5-bramkowe prowadzenie. Kolejne minuty to wyrównana gra z obu stron. W naszym zespole kapitalną zmianę dała Paulina Stapurewicz, która oddając 7 rzutów na bramkę zdobyła 6 bramek. Między słupkami interwencjami popisywała się Barbara Zima. Niestety zabrakło nam więcej argumentów. Ostatnie dziewięć minut to ponownie bardzo skuteczna gra Norweżek, które ten fragment wygrały 7:3 i na koniec mogły cieszyć się z wygranej.

POLSKA – NORWEGIA 25:33 (12:13)
POLSKA:
Wdowiak (7/26= 27 %), Zima (7/20=35%), Ciąćka (0/1) – Olek 1, Więckowska 5, Stapurewicz 6, Zagrajek 1, Haric 3, Dworniczuk 5, Kowalik 1, Witkowska, Borowska, Stefaniak 1, Pietras 2. Kary: 12 min.
NORWEGIA: Hernes, Finneide, Nygaard – Oyerhamn 1, Svendsberget 2, Kjolholdt 8, Alver, Deila 1, Haugseng 1, Morch 3, Hagerup, Novak 2, Moen 7, Hansen 5, Sendi 2, Hogset 1.
Kary: 14 min.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest