25 marca 2019

Puchar Karpat dla Norwegii. Polki na 4. miejscu

W ostatnim występie o Puchar Karpat młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała z Holandią 30:36(20:21). Trofeum zdobyły Norweżki przed Rumunią i Holandią.

2018.08.16 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18 Polska - Japonia N/z radosc po meczu PolskaSobecka Lucyna Wieckowska Magda Foto Lukasz Sobala / Press Focus 2018.08.16 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Championship 2018 Poland - Japan radosc po meczu PolskaSobecka Lucyna Wieckowska Magda Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Biało-czerwone spotkanie z zespołem Holandii, ponownie jak dzień wcześniej z Norwegią, rozpoczęły nerwowo (5:11 w 12 minucie). Z każdą kolejną minutą nasza gra była coraz lepsza. Do remisu doprowadziliśmy w 25 minucie. Cały nasz zespół grał dobre spotkanie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:21.

Po zmianie stron za trzecie wykluczenie na trybuny odesłana została kapitalnie grająca Ola Olek. Niestety jej brak do końca meczu był bardzo widoczny. Równe zawody prowadziliśmy jeszcze do 41 minuty (25:26). W tym momencie nastąpił 5-minutowy przestój, który przegraliśmy 1:5. Do końca meczu obraz gry już nie uległ zmianie i ostatecznie przegraliśmy 30:36.

W turnieju zajęliśmy czwarte miejsce, ale należy pamiętać, że graliśmy z bardzo mocnymi zespołami – Norwegia to aktualny wicemistrz Europy, Rumunia zajęła tam 7. a Holandia 10. miejsce.

Zaplanowane cele szkoleniowe zostały zrealizowane. Podczas zawodów sprawdzane były nowe elementy taktyczne obrony i ataku, które długimi momentami były zaskoczeniem dla zespołów przeciwnych. Indywidualnie zdecydowany progres zaliczyła Paulina Stapurewicz, która wchodząc z ławki dawała bardzo dobre zmiany.
Wszystkie zawodniczki otrzymały szanse gry. Debiutantki poradziły sobie z różnym skutkiem i szczególnie stres meczowy nie pozwolił im zaprezentować pełni swoich możliwości.

POLSKA – HOLANDIA 30:36 (20:21)
POLSKA: Zima (15/51=29%) – Olek 4, Stanisławczyk 2, Więckowska 5, Stapurewicz 1, Zagrajek 7, Haric, Dworniczuk 3, Żmijewska,  Kowalik 1, Witkowska, Kokolus, Borowska, Stefaniak 2, Pietras 5. Kary: 24 min.
HOLANDIA: Schutrups, Van der Linden – Bakker, Van der Vliet 4, Van der Baan 6, Krullaars 7, Boschman 2, Dekker 1, Van der Geest 1, Sprengers 6, Van der Zeijden, Grummel 1, Schepers 1, Amsen 7, Molenaar, Verweij. Kary: 18 min.