24 kwietnia 2019

Gniezno odlicza dni do finału Pucharu Polski kobiet

Pierwsza Stolica Polski będzie gospodarzem finału PGNiG Pucharu Polski piłkarek ręcznych. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019, od 13:45. Areną zmagań będzie hala im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3. Transmisja w TVP Sport.

1

Rywalizacja o to trofeum datuje się od roku 1959. Tym razem w finale zagrają zespołu Metraco Zagłębie Lubin i SPR Pogoń Szczecin. Oba kluby dotąd po cztery razy sięgały po Puchar Polski.

W zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie spotkaniu z dziennikarzami podkreślano, że piłka ręczna na najwyższym poziomie ma szansę częściej gościć w Pierwszej Stolicy Polski. Miejscowy zespół, MKS PR URBIS zajmuje 3. miejsce w jednej z grup I ligi, a szkolenie dzieci i młodzieży jest na dobrym poziomie. – To dla nas wielkie wydarzenie. Zagrają topowe drużyny. To doskonała promocja naszego miasta. Może kiedyś drużyna z Gniezna wystąpi w takim meczu – powiedział Tomasz Budasz, Prezydent Miasta Gniezna.

3

Bogdan Sojkin, wiceprezes ZPRP ds. marketingu i komunikacji przyznał, że piłka ręczna ma dużą szansę rywalizować z żużlem o palmę pierwszeństwa w mieście. – Start Gniezno w sezonie 1958/59 grał w I lidze męskiej. Wówczas podstawowym zawodnikiem był Mieczysław Łopatka, który potem wybrał koszykówkę. Niewiele brakuje, aby gnieźnieński klub ponownie rywalizował w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce ręcznej. W finale zobaczymy kilka aktualnych lub byłych reprezentantek kraju. Na meczu będzie obecny trener zespołu narodowego, Leszek Krowicki – zauważył członek zarządu ZPRP.

2a

Monika Listkiewicz, dyrektor ds. relacji zewnętrznych ZPRP potwierdziła, że dostępność biletów (Eventim.pl) na to spotkanie finałowe powoli się kończy. – Hala powinna zostać wypełniona do ostatniego miejsca – podkreśliła.

Gospodarzem finału PGNiG Pucharu Polski kobiet jest Miasto Gniezno.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest