29 kwietnia 2019

Nowy numer magazynu Handball Polska | nr 138

138 numer Handball Polska już dostępny!

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNYM KONKURSIE. TYM RAZEM DO WYGRANIA JEST PIŁKA Z LOGOTYPEM PGNIG SUPERLIGI MĘŻCZYZN Z PODPISAMI ZAWODNIKÓW NMC GÓRNIKA ZABRZE.

1

Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK.
Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zachęcamy do zakupu prenumeraty.

Zamów prenumeratę Magazynu Handball Polska!

3

W NAJNOWSZYM WYDANIU WYWIAD NUMERU PRZEPROWADZILIŚMY Z PREZESEM SUZUKI MOTOR POLAND, PIOTREM DULNIKIEM. REPREZENTOWANA PRZEZ NIEGO FIRMA ZYSKUJE PRZEZ WYMIERNE WSPIERANIE KILKU DYSCYPLIN SPORTOWYCH. MARKA RODEM Z JAPONII ZAANGAŻOWAŁA SIĘ M.IN. W FINANSOWANIE REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ ORAZ PGNIG SUPERLIGI MĘŻCZYZN.

3

Od 2 do 7 lipca w Starych Jabłonkach odbędą się XI Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej. Na czterech boiskach usytuowanych w pobliżu Hotelu Anders nad jeziorem Szeląg Mały rywalizować będzie 40 reprezentacji,
po 20 kobiet i mężczyzn. To rekordowa liczba uczestników w historii. W tygodniu poprzedzającym główną imprezę do rywalizacji o mistrzostwo Europy przystąpią juniorki i juniorzy do lat 17. Oczywiście nie zabraknie drużyn w biało-czerwonych barwach.

2

Kwiecień to miesiąc debiutu Patryka Rombla na stanowisku selekcjonera męskiej reprezentacji Polski. Chrzest odbył się podczas meczów o punkty w kwalifikacjach EURO 2020 z Niemcami. Wykazały one, że jeszcze nie stać nas na godzinny, wyrównany bój z ekipą ze światowej czołówki. Zauważalny progres w grze drużyny jest, ale na sukcesy trzeba zapracować ciężką pracą.

4

Rywalki na tym samym etapie rywalizacji poznały nasze panie. Aby za rok wystąpić wśród najlepszych zespołów Starego Kontynentu to trzeba w grupie – złożonej ponadto z Rumunii, Ukrainy oraz Wysp Owczych – zająć co najmniej drugie miejsce.

4

Statystyki nie kłamią. Przedstawiamy bardzo ciekawe dane odnośnie liczby uprawiających piłkę ręczną w kilku czołowych federacjach. Polska w tym zestawieniu zajmuje dalsze miejsca i dobitnie widać, że jest nad czym pracować, aby przyciągnąć do dyscypliny rzesze młodzieży. Warto się starać, gdyż blisko połowa naszych obywateli deklaruje zainteresowanie handballem.

Jednym z takich projektów, który ma poprawić sytuację, są Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej. W tym programie m.in. terminował najmłodszy aktualnie zawodnik kadry seniorskiej Michał Olejniczak. Opisaliśmy jego pierwszy klub UKS „Miś” Gorzów Wlkp., gdzie praca szkoleniowa z najmłodszymi rocznikami może być wzorem dla innych.

h3>

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest