7 czerwca 2019

Mastersi już w Kaliszu

Mistrzostwa Polski Masters Kalisz 2019 w piłce ręcznej oficjalnie rozpoczęte. Inauguracja nastąpiła w najstarszej części miasta, a tradycyjne słowa otwarcia wypowiedział wiceprezydent Miasta Kalisza, Grzegorz Kulawinek.

Do rywalizacji w Kaliszu przystąpiło 850 uczestników z 49 drużyn. W sumie w pięciu halach, przed dwa dni, rozegranych zostanie ponad 100 meczów. 

W piątkowy wieczór uczestnicy mistrzostw,  przybyli z całej Polski, spotkali się przy Baszcie Dorotce. Odbyła się tam oficjalna inauguracja. Zawodników powitał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

– Bardzo miło mi przywitać Państwa w Kaliszu, mieście trwale związanym z piłką ręczną, w którym narodził się szczypiorniak. Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać pobyt w Kaliszu. Życzę udanej rywalizacji i dobrej zabawy. Mistrzostwa Polski Masters 2019 w piłce ręcznej uważam za otwarte! – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, inaugurując turniej.

Ze strony ZPRP rywalizujące drużyny przywitał Zygfryd Kuchta. Wiceprezes ds. szkolenia sportowego przede wszystkim życzył, aby zawodniczki i zawodniczki wrócili do swoich domów w zdrowiu.

Sprzed baszty pochód uczestników Mistrzostw Polski Masters 2019 w piłce ręcznej przeszedł na Główny Rynek. Towarzyszyła im miejscowa orkiestra. Mastersi upamiętnili w ten sposób setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Mistrzostwa Polski Masters w piłce ręcznej odbywają się w Kaliszu po raz drugi z rzędu. To zasługa bardzo dobrej organizacji imprezy w ubiegłym roku. Związek Piłki Ręcznej w Polsce postanowił właśnie Kaliszowi, a konkretnie Stowarzyszeniu KPR Szczypiorno Kalisz, przyznać organizację tego wydarzenia ponownie. O mistrzowskie tytuły rywalizować będą panie i panowie w kilku kategoriach wiekowych. Finałowe mecze będą rozgrywane w niedzielę w Arenie Kalisz. 


SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest