9 czerwca 2019

Medale MP Masters 2019 rozdane

Cztery komplety medali wręczono najlepszym drużynom Mistrzostw Polski Masters Kalisz 2019. W najciekawszym finale, w kategorii M35+, Kwidzyn Masters pokonali Pogoń Zabrze 14:10 (7:4).

W obu drużynach wystąpili byli zawodnicy najwyższej klasy rozgrywkowej. W Kwidzynie trzon zespołu stanowili Marek Boneczko i Adam Wolański. W przeciwnej ekipie skutecznością imponowali Arkadiusz MIszka i Mariusz Kempys. Ten drugi w sezonie 2007/2008 został królem strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej – zdobył 190 bramek (ex aequo z Michałem Adamuszkiem).

Piłka ręczna sprawiała nam radość od dziecka i dalej tak jest. Dlatego trudno od tego się odzwyczaić. To teraz jest nasz sposób na życie tym bardziej, że to fajna impreza. Można się spotkać z ludźmi, z którymi dawno się nie widziało. Kondycyjnie dajemy radę. Nie chwaląc się niektórzy grali w dwóch rocznikach. Po zakończeniu kariery zawodowej to samo zdrowie – przyznał złoty medalista w kategorii M35+, Adam Wolański. Bramkarz w roku 2012, w wieku 43 lat zakończył długą karierę. Reprezentował barwy takich klubów jak: Czuwaj Przemyśl, Unia Tarnów, MKS Końskie, MMTS Kwidzyn, Warmia Traveland Olsztyn i Tauron Stal Mielec. Z tym ostatnim klubem osiągnął najwięcej – brązowy medal mistrzostw Polski.

Praktycznie wszyscy uczestnicy MP Masters deklarowali chęć występu za rok. W tym gronie był również debiutant w imprezie tej rangi, trzykrotny medalista mistrzostw świata, Bartosz Jurecki.

Finały – Arena Kalisz (09.06.2019)

Kobiety K33+
(11:30) o 3. miejsce: Zgoda Ruda Śląska – Victoria Team 5:6 (3:3)

(13:30) o 1. miejsce:  Collected Team – KPR Jelenia Góra Masters 10:4 (6:3)

Mężczyźni:
M35+
(10:00) o 3. miejsce: AZS UJK Kielce – Warszawianka Masters 10:10 (5:6): po karnych wygrała drużyna z Kielc

(12:00) o 1. miejsce: Kwidzyn Masters  – Pogoń Zabrze 14:10 (7:4)

M45+
(10:30) o 3. miejsce: Chrobry Głogów – KPR Szczypiorno Kalisz 11:8 (7:1)

(12:30) o 1. miejsce: MHT Pabianice – Grunwald Oldboys Poznań 9:6 (5:3)

M50+
(11:00) o 3. miejsce: Oldboysl Czuwaj Przemyśl – Oldboys Bochnia 8:6 (3:2)

(13:00) o 1. miejsce: Lwy Jasia Łaziska Górne – Masters Warszawa 6:6 (3:3); po karnych wygrała drużyna z Łazisk.