11 czerwca 2019

PGNiG Summer Superliga Płock

Już w najbliższy weekend rozpocznie się 3. edycja PGNiG Summer Superligi, czyli cyklu największych turniejów zaliczanych do mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. Turniej inauguracyjny odbędzie się w Płocku, gdzie najlepsze zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w pięknym, zabytkowym  otoczeniu Starego Rynku.

W zawodach weźmie udział rekordowa liczba drużyn: 10 żeńskich i 16 męskich. Wśród kobiet nie zabraknie krajowej czołówki, w tym obrończyń tytułu z Piotrkowa Trybunalskiego czy BHT Pyrek Poznań, które kilka dni temu zakończyły udział w klubowych mistrzostwach Europy w rumuńskim Baia Mare. W związku z tym, że płocka impreza ma rangę międzynarodową, nad Wisłę zawitają także Lady Bugs z Węgier, które rok temu pokazały niezwykle efektowny i  techniczny beach handball. Dodatkowo, w ramach przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się w ostatnim tygodniu czerwca  w Starych Jabłonkach na płockich boiskach zagrają również reprezentantki Polski.

W kategorii mężczyzn do Płocka przyjadą m.in. dwie drużyny ze Słowacji – Senec oraz Lagnose, a także holenderski TSHV Camelot, który zajął 8. miejsce w Finałach EBT. Po raz trzeci na płockiej starówce swoje umiejętności pokaże algierski zespół ASBBA. Nie zabraknie również najlepszych krajowych drużyn, z gospodarzami BHT Petrą Płock (aktualnymi liderami klasyfikacji Mistrzostw i Pucharu Polski) na czele. W dawnej stolicy Mazowsza zaprezentują się również odwieczni rywale płocczan – zespół BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, który rok temu przerwał dominację płockiej ekipy, zdobywając mistrzostwo Polski. Wisienką na torcie w kategorii mężczyzn będzie udział zespołu RIP BHC, który przyjedzie do Płocka aż z … Los Angeles. Amerykanom, mającym w składzie czterech reprezentantów swojego kraju, pomogą także byli zawodnicy Petry: Mariusz i Marcin Smolarkowie, Cezary Marciniak, Adrian Turkowski i Patryk Wypych.

Płock to jedyne miasto w tegorocznym cyklu, które będzie gościło szczypiornistów plażowych w ścisłym centrum, na starówce. Żeby to było możliwe, na Stary Rynek trafi kilkadziesiąt ton piasku, które posłużą do utworzenia dwóch boisk ze sztucznym oświetleniem oraz trybunami na, odpowiednio 700 i 100 miejsc.

Faza grupowa zawodów rozpocznie się już w piątek 14 czerwca – panie będą rywalizować w dwóch 5-zespołowych grupach, natomiast mężczyźni zostaną podzieleni na 4 grupy po 4 zespoły w każdej. Na zakończenie pierwszego dnia rozgrywek zaplanowano towarzyską potyczkę reprezentacji Polski z RIP BHC. Sobotnie zmagania potrwają od 9 do 21, a niedzielne od 9 do około godziny 17. Na godzinę 16 zaplanowano rozpoczęcie meczu finałowego mężczyzn.

Płocki turniej zapowiada się niezwykle interesująco. Zachęcamy do wybrania się na Stary Rynek, by zobaczyć w akcji najlepsze polskie i zagraniczne ekipy plażowego szczypiorniaka. Co więcej, zawody są zaliczane do European Beach Handball Tour, więc poza efektownymi akcjami można się także spodziewać zaciętej walki o rankingowe punkty – kibicom nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za dobrą pogodę oraz ulubioną drużynę!

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają również: Miasto Płock, Orlen, Red Bull, Ziaja, Selenka, Petrotel, Ramirent. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-Line i Make Sport. Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport wraz z BHT Petrą Płock.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest