15 lipca 2019

Odszedł profesor Andrzej Koniarek

Zmarł profesor Andrzej Koniarek –  Profesor, Dziekan, Prorektor  WSWF i AWF Poznań, uznany trener piłki ręcznej oraz działacz sportowy. Mentor wielu trenerów i zawodników. Wspaniały, ciepły i życzliwy Człowiek oddany swoim studentom,  sprawom  polskiego sportu i piłce ręcznej.

Profesor Andrzej Koniarek z Wyższą Szkołą Wychowania Fizycznego, a następnie Akademią Wychowania Fizycznego  związany był od 1956 r. Wykształcił wielu trenerów piłki ręcznej – dyscypliny, z którą sam jako trener związany był niemal przez całe życie. Jego podopieczni to między innymi Andrzej Kraśnicki – prezes ZPRP oraz prof. Janusz Czerwiński – prezes honorowy ZPRP.

Od 1972 r. Andrzej Koniarek był kierownikiem Zakładu Zespołowych Gier Sportowych WSWF. Przez dwie kadencje –  w latach 1975-1981 pełnił funkcję dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego, a następnie Prorektora ds. studiów (1981/1982-1983/1984) i Pełnomocnika ds. studenckich (1984/1985-1986-1987).

Profesor Andrzej Koniarek niezwykle troszczył się o studentów. Nigdy nie był obojętny na ich potrzeby, pomagał im  w trudnych czasach stanu wojennego. Społeczność akademicka obdarzała go wielkim szacunkiem i troską – także w chorobie, po zakończonej już pracy na poznańskiej uczelni. Profesor Koniarek angażował się w akcje społeczne, intensywnie działał na rzecz rozwoju wielkopolskiego sportu. Był i jest Osobą powszechnie szanowaną w środowisku akademickim i sportowym. Za zasługi dla polskiego sportu został odznaczany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Diamentową  Odznaką z Wieńcem ZPRP, Złotym Medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Ś.P. Profesora Andrzeja Koniarka składamy ogromne wyrazy współczucia i wsparcia.

Andrzej Kraśnicki

Prezes ZPRP

Rodzina Polskiej Piłki Ręcznej

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest