1 sierpnia 2019

Adrian Struzik: Wygrać każdy kolejny mecz

Zgrupowaniem w Pruszkowie przygotowania do występu w Mistrzostwach Europy kobiet do lat 17 dywizji B zakończyła drużyna prowadzona przez Adriana Struzika. Polki we włoskiej miejscowości, położonej nad Adriatykiem, Lignano Sabbiadoro w grupie zagrają kolejno z zespołem gospodarza, Azerbejdżanem, Białorusią i Macedonią Północną.

–  Oczywiście chcemy wygrać rywalizację w dywizji B, ale skupiamy się na tym, aby zwyciężyć w każdym kolejnym meczu. Na ostatnich treningach pracowaliśmy nad uaktywnieniem rezerw w grze w przewadze i w grze obronnej 3:2:1 – opowiada trener Stuzik. Jego zdaniem do Włoch zabiera najsilniejszy skład jaki Polska może wystawić tej kategorii wiekowej.   

Nasz sztab szkoleniowy zebrał pokaźny materiał o najbliższych rywalach. W naszej grupie (B), najtrudniejszym przeciwnikiem wydaje się być Białoruś. Końcowy sukces zapewni wygrana nad najlepszym zespołem grupy A, w której zagrają Czechy, Turcja, Islandia, Kosowo i Izrael.

– Nikogo nie lekceważmy. Skupiamy się przede wszystkim na sobie. Dużo czasu poświęciliśmy, aby w drużynie obecny był tzw. team spirit – kończy polski szkoleniowiec.

Terminarz meczów Biało-czerwonych:

03.08. Polska – Włochy
04.08. Azerbejdżan – Polska
07.08 Białoruś – Polska
08.08. Polska – Macedonia Płn.
10.08. półfinały
11.08. finały

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest