7 sierpnia 2019

Cenna wygrana juniorek w ME

Reprezentacja Polski juniorek w trzecim występie w mistrzostwach Europy dywizji B, po emocjonującym meczu, pokonała Białoruś 27:26 (13:11). Najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrano Natalię Pankowską.

Biało-czerwone zachowały szanse na awans do półfinałów turnieju rozgrywanego we włoskim Lignano Sabbiadoro. O tym zadecyduje czwartkowy mecz z Macedonią Północną, która także walczy o 2. miejsce w grupie.

Było to najlepsze spotkanie drużyny Adriana Struzika w imprezie. Dwubramkowa zaliczka Polek z pierwszej połowy powodowała, że końcowy sukces był sprawą otwartą. Biało-czerwone, prezentowały szybki, urozmaicony, z częstą zmianą pozycji w ataku, handball. Z kolei w obronie grały z dużym poświęceniem czego dobitnym przykładem było powtrzymanie, w spektakularny sposób, kontry rywalek w finałowych minutach przez Oliwię Domagalską.

Trzeba podkreślić, że 5-bramkowa przewaga Biało-czerwonych – im bliżej końca meczu – stopniowo topniała. Było to podyktowane determinacją Białorusinek, a także utratą skuteczności przez Polki. Piłka po ich zagraniach w tym okresie zatrzymywała się na słupku bądź poprzeczce. Na 22 sekundy przed końcem przeciwniczki straty zniwelowały do jednego trafienia. Na więcej nie pozwolił już nasz zespół, który zasłużenie wygrał.

Natalia Pankowska (MVP polskiego zespołu) przez dwa lata trenowała w OSPR w Brodnicy po czym trafiła do SMS Płock.

– Wygraliśmy dzięki zespołowości, dużej wierze w końcowy sukces i determinacji. Zagraliśmy konsekwentnie w obronie. Jestem zadowolony z chęci grania każdej piłki do kontrataku. Teraz regeneracja i przygotowania do czwartkowego meczu. Plan na Macedonię? Dobra gra w obronie i dużo biegania! – podsumował trener Adrian Struzik.

BIAŁORUŚ – POLSKA 26:27 (11:13)
Polska: Hypka, Suliga – Kopańska, Pankowska 7, Jureńczyk 2, Głębocka 2, Kozioł, Świerżewska 2, Tarczyluk.3, Pastuszka, Domagalska 5, Niewiadomska 2, Barska 1, Szczukocka 2, Lemiech 1, Grobelna.