8 sierpnia 2019

Macedonia Płn. rozbita, Polki w półfinale

Po bardzo dobrym występie Polska w mistrzostwach Europy kobiet do lat 17 dywizji B wysoko zwyciężyła Macedonię Północną 34:20 (16:8). Najlepszą polską zawodniczką meczu została Michalina Pastuszka. Biało-czerwone awansowały do półfinału turnieju, w którym w sobotę zagrają z Islandią.

Stawką spotkania był awans do najlepszej czwórki turnieju. Polkom wystarczał remis. Taki wynik (6:6) tablica wskazywała pod koniec pierwszego kwadransa. Od tego momentu dominował jeden zespół – Biało-czerwone. Podopieczne Adriana Struzika grały twardo w obronie, co umożliwiało wyprowadzanie kontr. Z kolei w ataku pozycyjnym były bardzo skuteczne. Z dystansu macedońską bramkę bombardowała Karolina Jureńczyk. Drugą część pierwszej połowy nasz zespół wygrał 10:2.

Po zmianie stron przewaga Polek systematycznie rosła. Daria Grobelna dalej w sprinterskim tempie biegała do kontr, powiększając konto bramkowe. Kilkoma efektownymi rzutami popisała się Paulina Kopańska. Bardzo aktywna w linii rozegrania była Michalina Pastuszka, która zapracowała na miano MVP wśród Biało-czerwonych.

Piątek jest dniem przerwy, a dzień później czas na półfinały. Przeciwnikiem Polek będzie Islandia, która do tej fazy dotarła z kompletem czterech zwycięstw.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z wagi tego spotkania. Przygotowaliśmy się do niego bardzo dokładnie. Tworzymy zespół, który współpracuje ze sobą na boisku jak i poza nim. To był klucz do dzisiejszego zwycięstwa – ocenił trener Struzik po meczu z Macedonią Północną.

POLSKA – MACEDONIA PÓŁNOCNA 34:20 (16:8)
Polska: Hypka, Suliga – Kopańska 5, Pankowska 1, Jureńczyk 3, Głębocka 2, Kozioł 2, Świerżewska , Tarczyluk.1, Pastuszka 5, Domagalska 3, Niewiadomska 5, Barska 2, Szczukocka, Lemiech, Grobelna 5.