26 sierpnia 2019

Konferencja szkoleniowa sędziów w Olsztynie

W dniach 23-25 sierpnia 2019r. odbyła się w Olsztynie konferencja szkoleniowa sędziów piłki ręcznej organizowana przez Kolegium Sędziów ZPRP. Uczestniczyło w niej 199 sędziów z całej Polski.

Tematyka konferencji obejmowała omówienie najnowszych interpretacji przepisów gry opublikowanych przez IHF i EHF, analizę minionego sezonu 2018/2019, oraz zmiany w regulaminach rozgrywek w ligach seniorskich i grupach młodzieżowych.

Na podstawie wybranych elementów dokonano wnikliwą analizę pracy sędziów w ubiegłym sezonie oraz wskazano kierunki kształcenia arbitrów w celu podwyższenia jakości sędziowania.

W oparciu o wyniki testów teoretycznych  i sprawnościowych, którym byli poddani wszyscy sędziowie, ustalono listę par sędziowskich uprawnionych do prowadzenia zawodów piłki ręcznej na szczeblu centralnym.

W trakcie konferencji przeprowadzono także egzamin dla młodych sędziów. Był on uwieńczeniem prawie dwuletniego programu przygotowawczego dla młodych sędziów piłki ręcznej „Awans”. Z  grona młodych sędziów kilka par, po pozytywnym zaliczeniu egzaminów, zostało również powołanych do prowadzenia zawodów szczebla centralnego.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest