12 września 2019

Memoriał Zdzisława Zielonki: wygrana Olimpu Grodków

Pierwsze miejsce podczas III edycji Memoriału Zdzisława Zielonki w Grodkowie zajęli szczypiorniści miejscowego Olimpu. Dla podopiecznych Grzegorza Malinowskiego i Piotra Mieszkowskiego priorytetem było jednak zgrywanie zespołu, a nie wynik sportowy.


Grodkowianie po zaciętych spotkaniach kontrolnych w Dzierżoniowie i Brzegu, rozegrali turniej w grodkowskiej hali sportowej LO. W nim Olimp zanotował trzy zwycięstwa, pozostawiając w tyle II-ligowe zespoły, w tym beniaminka nadchodzących rozgrywek I ligi w grupie B – SPR Bór Oborniki Śląskie.

Podczas grodkowskiego Memoriału sztab trenerski Olimpu starał się też dać jak najwięcej szans gry nowym zawodnikom, którzy przed sezonem dołączyli do kadry zespołu. Testowano różne warianty gry z naciskiem na obronę. Podczas zawodów było widać, co będzie mocną stroną jedynej ekipy z Opolszczyzny, która rozpocznie ligowe zmaganie w połowie września na zapleczu PGNiG Superligi.

– Mamy za sobą już sześć sparingów, które wszystkie zakończyły się naszym zwycięstwem. Aczkolwiek to nie oznacza, że już jesteśmy gotowi do rozpoczęcia rozgrywek. Pozostały nam jeszcze dwa tygodnie i zdajemy sobie sprawę, że przed nami wciąż dużo pracy do wykonania, zwłaszcza, jeśli chodzi o taktykę i poskładanie obrony. Cieszy nas to, iż z meczu na mecz gramy coraz lepiej a chłopcy ciągle się poznają na boisku. Naszym atutem jest to, że na każdej pozycji mamy zabezpieczenie, możemy komuś pozwolić odpocząć a w jego miejsce wejdzie kolejny pełnowartościowy zmiennik. Również znakiem naszej drużyny są kontrataki i będziemy chcieli to wykorzystywać, jeśli tylko będzie funkcjonowała obrona – mówi Grzegorz Malinowski, trener UKS Olimp Grodków.

Sezon I ligi w grupie B rozpocznie się w sobotę 21 września, o godz. 18.00. Wówczas do Grodkowa przyjedzie przebudowany skład Olimpii MEDEX Piekary Śląskie (zwycięzca poprzedniego sezonu).

Wyniki:
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – UKS Olimp Grodków 16-19
MKS Żagiew Dzierżoniów – SPR Bór Oborniki Śląskie 21-18
MKS Żagiew Dzierżoniów – UKS Olimp Grodków 15-22
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – SPR Bór Oborniki Śląskie 20-13
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – MKS Żagiew Dzierżoniów 15-17
SPR Bór Oborniki Śląskie – UKS Olimp Grodków 21-30

Tabela:
1. UKS Olimp Grodków 3 3 0 71:52 9 pkt
2. MKS Żagiew Dzierżoniów 3 2 1 53:55 6
3. KS GOKiS Kąty Wrocławskie 3 1 2 51:49 3
4. SPR Bór Oborniki Śląskie 3 0 3 52:71 0.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest