13 września 2019

Pomóżmy Zuzi!

Zuzia, 13-letnia zawodniczka MLUKS Orlik Kcynia, walczy z ciężką chorobą – aplazją szpiku. Jeszcze w maju Zuzia została powołana do kadry województwa kujawsko-pomorskiego i zaczęła spełniać swoje największe marzenia. Niestety jej szczęście nie trwało długo, bo już w czerwcu zaczęła się nierówna walka o jej życie.

Lekarze zaproponowali przeszczep od niespokrewnionego dawcy, niestety po badaniach okazało się, że nie dojdzie on do skutku, ponieważ dziewczynka ma gen, którego nie posiada żadna osoba będąca w światowym banku dawców. Zuzia rozpoczęła więc leczenie immunoablacyjne oraz immunosupresyjne – dostaje lek REVOLADE, który nie jest refundowany, a jego koszt to aż 8 tysięcy złotych na 28 dni.

Leczenie będzie potrwa od sześciu do kilkunastu miesięcy i dopiero po tym czasie uzyskamy odpowiedź na pytanie czy przyniosło ono rezultaty. Koszt leczenia zdecydowanie przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego w imieniu Zuzi i jej bliskich zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Będziemy wdzięczni za każde okazane wsparcie, ponieważ każda złotówka pomaga Zuzi kontynuować leczenie.

W jedności tkwi siła, wspólnie możemy zrobić znacznie więcej niż w pojedynkę!

Pokażmy Zuzi, że nie jest sama!

Jak można pomóc ?
To proste! Wpłacamy pieniądze na konto fundacji “ Kawałek Nieba” (nie pobiera prowizji) oraz udostępniamy akcję na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2343 pomoc dla Zuzi Dyduch”

Wciąż szukamy też dawcy szpiku dla Zuzi, w związku z czym bardzo prosimy o rejestrowanie się w bazie danych dawców www.dkms.pl – może to właśnie Ty zostaniesz dawcą dla Zuzi?

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest