24 września 2019

„Kudi” już w Kwidzynie

Karolina Kudłacz-Gloc jako ostatnia z powołanych na mecze z Wyspami Owczymi i Ukrainą kadrowiczek dołączyła we wtorek do kadry Arne Senstada. Kapitan zespołu miała przylecieć do Polski po niedzielnym ligowym meczu, ale uraz odniesiony w spotkaniu Bundesligi początkowo wydawał się groźny. Badania przeprowadzone w Niemczech rozwiały te wątpliwości.

Fot: Lukasz Laskowski / PressFocus

Zespół Kudłacz-Gloc w 3. Iigowej kolejce mierzył się na wyjeździe z TSV Bayer 04 Leverkusen. Przyjezdne z SG BBM Bietigheim wygrały 29:21, a jedną asystę zanotowała nasza reprezentantka. W pierwszej połowie Polka otrzymała uderzenie w twarz i nie mogła kontynuować zawodów. Pierwsze diagnozy nie były optymistyczne. Na szczęście szczegółowe badania lekarskie rozwiały wątpliwości.

Na zgrupowaniu w Kwidzynie nie ma za to Aleksandry Rosiak. Nasza rozgrywająca na jednym z treningów skręciła staw skokowy. – Źle postawiłam nogę na boisku. Lekarze podejrzewają, że to uraz chrząstki w kolanie i zostały naciągnięte więzadła. Wkrótce okaże się czy to coś poważniejszego czy też będę mogła wrócić szybko do gry – powiedziała Rosiak.

Rywalki z Wysp Owczych zameldowały się już w Kwidzynie. Wieczorem zespół islandzkiego szkoleniowca, Agusta Johannssona miały zaplanowany pierwszy trening w miejscowej Hali Widowiskowo-Sportowej.

Bilety na kwalifikacyjny mecz EHF EURO 2020 Polska – Wyspy Owcze (25.09. godz. 20:30) do nabycia online za pośrednictwem platformy Eventim.pl. Można je kupić również w saloniach EMPiK (Kwidzyn ul. Kopernika 25A) i sklepach Media Markt na terenie całego kraju, a w dniu spotkaniu również w kasie Hali Widowiskowo-Sportowej; Kwidzyn ul. Wiejska 1A) od godz. 12:00.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest