27 września 2019

Polki trenują w Kijowie

Dwanaście godzin trwała podróż kobiecej reprezentacji Polski na mecz kwalifikacyjny EHF EURO 2020 z Ukrainą. Biało-czerwone z Kwidzyna wyruszyły w czwartek o 4 rano. Trener Arne Senstad zabrał do Kijowa siedemnaście zawodniczek.

Fot: Norbert Barczyk / PressFocus

W składzie znalazła się szesnastka wpisana do protokołu na meczu z Wyspami Owczymi plus trzecia bramkarka, Monika Maliczkiewicz.

– Nasz sztab szkoleniowy odwołał czwartkowy trening. Hala była oddalona o 25 km od hotelu. Zważywszy na zmęczenie podróżą zadecydowano, że nie skorzystamy z tej możliwości. Zawodniczki miały za to godzinny trening w pobliskiej siłowni oraz video – poinformował kierownik drużyny, Cezary Kulesza.

Dziś Biało-Czerwone wieczorem mają zaplanowany trening w Pałacu Sportu. W sobotę o godz. 18:00 (polskiego czasu) będzie on areną meczu Ukraina – Polska. Oddany do użytku w roku 1960 obiekt może pomieścić 6000 widzów.

– Mój zespół trenuje w pełnej gotowości. Z każdym rywalem stać nas na dobry wynik – uważa trener Ukrainek, Natalia Liapina. Jej podopieczne w pierwszej kolejce, po wyrównanym meczu, przegrały w Braszowie z Rumunią 24:27. Osiem goli rzuciła obrotowa Olga Peredrij (Metz), na którą uwagę zwróciła już nasza przedstawicielka w lidze francuskiej, Monika Kobylińska.

Bojowe nastawienie Ukrainek potwierdza Wiktoria Borszczenko. – Nasza reprezentacja dawno się nie zakwalifikowała do finałów mistrzostw Europy czy mistrzostw świata. Czas to zmienić. Tym bardziej u siebie nastawiamy się na zwycięstwo – zapowiada lewoskrzydłowa.

W składzie Ukrainek są trzy zawodniczki, które występują w PGNiG Superlidze. Wiktoria Belmas to rozgrywająca Zagłębia Lubin. Jej siostra, Wlada Belmas występuje na lewym skrzydle w Piotrcovii, a Lesia Smolinh to środkowa rozgrywająca PR Koszalin.

Kadra Polski przygotowująca się do meczu z Ukrainą:

 1. Achruk Kinga – MKS Lublin S.A.
 2. Drabik Joanna – Siófok KC (Węgry)
 3. Gawlik Weronika – MKS Lublin S.A.
 4. Gęga Marta – MKS Lublin S.A.
 5. Grzyb Kinga – MKS Zagłębie Lubin S.A.
 6. Janiszewska Katarzyna – TuS Metzingen (Niemcy)
 7. Kobylińska Monika – Brest BH (Francja)
 8. Kochaniak Karolina – MKS Lubin S.A.
 9. Kudłacz-Gloc Karolina – SG BBM Bietigheim (Niemcy)
 10. Łabuda Aneta – MKS Lublin S.A.
 11. Maliczkiewicz Monika – MKS Zagłębie Lubin S.A.
 12. Matuszczyk Sylwia – MKS Lublin S.A.
 13. Płaczek Adrianna – Nantes AH (Francja)
 14. Sobiech Bogna – Borussia Dortmund (Niemcy)
 15. Świerżewska Patrycja – Byasen Handball Elite (Norwegia)
 16. Szarawaga Joanna – MKS Lublin S.A.
 17. Zych Aleksandra – Borussia Dortmund (Niemcy).
SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest