13 października 2019

Puchar EHF: Awans Azotów i Górnika

Oba polskie kluby występujące w 2. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu EHF awansowały do następnej fazy rozgrywek. Azoty Puławy po raz drugi pokonały (26:25) luksemburski Handball Esch. Z kolei Górnik Zabrze przegrał z izraelskim Maccabi Rishon 21:22. Trzybramkowa zaliczka Górnika z pierwszego meczu wystarczyła do awansu.

W pierwszym starciu Azoty zapewniły sobie trzy gole zaliczki i jechały do Luksemburga z zamiarem obrony korzystnego rezultatu. Gospodarze, którzy nie mieli nic do stracenia kolejny raz zaprezentowali się na tle puławian bardzo korzystnie. W pierwszej połowie spotkanie było bardzo zaciekłe i zakończyło się rezultatem 15:15.

Po zmianie sytuacja się nie zmieniła. Co prawda zespół trenera Michała Skórskiego wychodził na minimalne prowadzenie, ale nie mógł być spokojny o wynik końcowy. Na szczęście Azoty przez całe spotkanie prezentowali równą formę i ostatecznie wygrali 26:25 pieczętując awans do kolejnej fazy europejskich rozgrywek.

Pierwsza połowa występu Górnika w Izraelu pokazała, że o awans może być trudno, bo gospodarze wygrali już 12:9. Po przerwie jednak NMC Górnik spisywał się o wiele lepiej. Zabrzanie nie tylko odrobili straty i doprowadzili do remisu, ale wyszli też na prowadzenie.

Spotkanie było cały czas jednak zacięte i wyrównane. Jeszcze w samej końcówce Maccabi wygrywało 22:20, ale zabrzanie dorzucili jedną bramkę i dzięki temu awansowali do trzeciej rundy.

w 3. rundzie czeka już 16 rozstawionych ekip (w tym gronie jest m.in. Gwardia Opole). Losowanie par następnej rundy odbędzie się we wtorek.