14 października 2019

Norweska lekcja Miedziowych

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w drugiej rundzie Pucharu EHF zmierzyły się z rywalem z najwyżej półki. Kibice, licznie zgromadzeni w hali RCS, mieli okazję zobaczyć w akcji reprezentanta najlepszej ligi na świecie, aktualnego wicemistrza i lidera norweskiej ekstraklasy. Storhamar Handball Elite pokonał Miedziowe 38:22 (22:11). Rewanż za tydzień w Norwegii.

Fot. Paweł Andrachiewicz

Fani Miedziowych licznie przybyli na halę, aby zobaczyć w akcji nie tylko swój zespół, ale także aktualne liderki norweskiej ekstraklasy. Przed upływem pięciu minut o czas dla Miedziowych poprosiła Bożena Karkut. W tym czasie zespół z Norwegii do bramki Moniki Maliczkiewicz trafiał trzykrotnie. Chwilę po przerwie wynik po stronie Metraco Zagłębia otworzyła Emila Galińska. To jednak wyżej notowane rywalki nadawały ton grze w pierwszych minutach, a prym w ofensywie wiodły Tonje Enkerud i Emilie Hovden, które dość łatwo zdobywała bramki. Generalnie rywalki nie miały większych problemów w ataku, gdyż defensywa nie była mocnym punktem Metraco Zagłębia.

W kwadrans liderki norweskiej ekstraklasy zdobyły 13 bramek, przy siedmiu trafieniach gospodyń, a grając w osłabieniu potrafiły wygrać 2:0. W dwudziestej minucie drugi czas dla Miedziowych wzięła Bożena Karkut. Wówczas na tablicy wyników było 8:17, a do przerwy szybko grające Storhamar prowadziło 22:11.

Po zmianie stron zobaczyliśmy już lepszą postawę Miedzowych. W drugiej połowie lubinianki prowadziły wyrównaną walkę z utytułowanym rywalem, ale pierwsza część ustawiła spotkanie, które zakończyło się pewną wygraną wicemistrzyń Norwegii.

Spotkanie w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie z wysokości trybun oglądał Reidar Moistad, asystent selekcjonera reprezentacji Polski Arne Senstada.

MVP meczu: Emilie Hovden (Storhamar)

Puchar EHF / 2. runda / 1. mecz:

Metraco Zagłębie Lubin – Storhamar Handball Elite 22:38 (11:22)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Stanisławczyk, Grzyb 1, Hartman 4, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Górna 2, Miłek 1, Ważna 1, Galińska 2, Zawistowska 2, Matieli 1, Belmas 3, Pielesz 1, Milojević 3.

Storhamar: Liden, Loke – Lombardo 1, Skinnehaugen 2, Folkvord 6, Mortvedt 3, Enkerud 9, Anderesen 2, Solberg 4, Fredriksson 1, Keiseras, Hovden 7, Nestaker 3.

*

źródło: zaglebie.lubin.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest