25 października 2019

Juniorzy młodsi ponownie zwycięscy

Reprezentacja Polski juniorów młodszych zanotowała drugą wygraną w turnieju, który rozgrywany jest w halach w Pruszkowie i Ruścu. Podopieczni Artura Markowskiego w piątek pokonali Słowację 32:25 (17:11). Ich ostatnim rywalem w zawodach będzie Białoruś.

Przewaga Biało-Czerwonych, powoli acz ssytematycznie, rosła od początku spotkania. Gospodarzom zdarzały się sporadyczne proste błędy w postaci zbyt dużej liczby zawodników, będących w danym momencie na boisku. Nie miało to dużego znaczenia na przebieg meczu.

W drugiej połowie nasi juniorzy młodsi dalej dominowali. Zdołali wyprowadzić wiele skutecznych kontr. W bramce dobrze spisywał się Damian Zwierz. Na niespełna 10 minut przed końcową syreną przewaga gospodarzy wzrosła do 10 trafień. Ambitni Słowacy tylko nieznacznie zdołali odrobić straty.

Paweł Krawczyk (n/z poniżej) został wybrany MVP meczu.