25 października 2019

Oficjalny debiut kadry juniorek młodszych

W Zakopanem rozpoczął się turniej towarzyski juniorek młodszych (ur. w 2004 r. i młodsze) z udziałem reprezentacji Polski, Białorusi i Niemiec. Był to oficjalny debiut kadry prowadzonej przez Małgorzatę Buksakowską.

Co ciekawe w pierwszym meczu doszło do starcia pierwszej z drugą reprezentacją Polski. Jeszcze przed przerwą Polska A wypracowała przewagę sześciu trafień. W drugiej połowie spotkanie miało wyrównany przebieg i ostatecznie pierwsza drużyna zwyciężyła 27:22.

Drużyne Polski B poprowadził asystent trener Buksakowkiej – Artur Piechota. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Kamila Grzesista z pokonanej ekipy, która siedmiokrotnie wpisała się na listę strzelczyń.

W innym meczu turnieju Niemki wysoko zwyciężyły Białorusinki (39:27). W sobotę Polska B zmierzy się z Niemcami (g. 16:00), a Polska A z Białorusią (g. 18:00).

Transmisje internetowe dostępne są na kanale YouTube ZPRP @handballpolska pod adresem:

https://www.youtube.com/user/polishhandball

Turniej towarzyski w Zakopanem / juniorki młodsze / dzień 1.:

POLSKA A – POLSKA B 27:22 (16:10)

POLSKA A: Rusin, Lewalska – Koss, Dworniczuk 5, Szczepaniak 3, Niedzielenko 2, Gierszewska 1, Granicka 6, Gruca 3, Jaworska 2, Doroba 3, Sujka, Więckowska, Opara 2.

POLSKA B: Lange, Skrzypek – Gdula 3, Zgleszewska 1, Grzesista 7, Męczykowska 2, Nowak, Tanaś 1, Sołdek 1, Dąbska, Janus 1, Zabielny 2, Haławczak 1, Rogula 3.

BIAŁORUŚ – NIEMCY 27:39 (12:23)

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest