27 października 2019

Juniorki młodsze na 2. miejscu w Zakopanem

Zakończył się towarzyski turniej juniorek młodszych w Zakopanem z udziałem dwóch polskich drużyn. Reprezentacja Polski A zajęła drugie, a reprezentacja B – czwarte miejsce. Niestety, w niedzielę obie ekipy zanotowały porażki.

Decydująca niedziela

Turniej w Zakopanem był oficjalnym debiutem kadry prowadzonej przez Małgorzatę Buksakowską, która gromadzi zawodniczki z rocznika 2004 i młodsze. Polki do gry wystawiły dwa zespoły (A i B). Selekcjonerka mogła sprawdzić w boju zatem aż 32 zawodniczki.

Niedziela kończyła zmagania w imprezie. Polski zespół A w poprzednich dniach najpierw pokonał swoje koleżanki (27:22), a potem Białorusinki (39:29). Na koniec imprezy w bezpośrednim meczu z również niepokonaną reprezentacją Niemiec Biało-czerwone miały walczyć o triumf w turnieju. Drużyna B mierzyła się zaś z Białorusią o najniższe miejsce na podium.

Nieudana pogoń

To właśnie ten mecz rozpoczął niedzielne granie. Polki ruszyły z przytupem, otwierając mecz prowadzeniem 3:0. Taka różnica utrzymywała się bardzo długo (10:7 w 10. min oraz 16:13 w 20.). Białorusinki wyższy bieg wrzuciły tuż przed przerwą. Najpierw doprowadziły do remisu po 17, by do przerwy prowadzić jedną bramką (19:18).

Niestety, gdy rywalki poczuły krew, przewagi już nie oddały. Niedługo po zmianie stron wypracowały najwyższe w meczu prowadzenie (25:19, 38. min.). Biało-czerwone goniły całą połowę, zdobyły nawet bramkę kontaktową (29:30, 58. min.), ale ostatnie sekundy znów należały do przyjezdnych (29:33).

Thriller na koniec

Ostatni mecz na zakopiańskim parkiecie musiał wyłonić zwycięzcę turnieju. Mające po dwa zwycięstwa na swoim koncie Polki oraz Niemki zmierzyły się w bardzo wyrównanym spotkaniu. Po dziesięciu minutach drużyny szły łeb w łeb (5:5), remis nie schodził właściwie z tablicy wyników. Niemki odskoczyły tylko na moment (13:10, 22. min.), ale gospodynie momentalnie wyrównały (14:14, 26. min.). Do przerwy o jedną bramkę lepsze były jednak przyjezdne (16:15).

Po powrocie na parkiet Niemki znów próbowały “odjechać” gospodyniom (19:16, 35. min.). Kwadrans przed końcem do swojej przewagi dołożyły jeszcze jedno trafienie (23:19). Polki nie dały jednak za wygraną i z każdą chwilą ponownie zbliżały się do gości, aż w końcu zdobyły bramkę kontaktową (27:28, 59. min.). Choć do końca została minuta, żadna z drużyn nie zdobyła już trafienia. Ze zwycięstwa w meczu i w całym turnieju cieszyły się zatem Niemki.