28 października 2019

Cztery federacje – cykliczny turniej

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy zainteresowanymi federacjami, mecz męskich reprezentacji Polska – Hiszpania (B) w ramach turnieju towarzyskiego Torneo 4 Naciones w argentyńskim San Juan, ma charakter oficjalny i został ujęty w zestawieniach statystycznych.

Impreza, w której udział biorą drużyny Polski, Hiszpanii, Rosji i Argentyny, nabierze charakteru cyklicznego. Jej pierwsza edycja miała miejsce przed rokiem w Hiszpanii, ostatnio gospodarzem była Argentyna, w 2020 roku drużyny rywalizować będą w Polsce, a w kolejnej edycji – w Rosji.

Turniej w Argentynie był jednym z etapów przygotowań Biało-Czerwonych do styczniowych finałów mistrzostw Europy. W dniach 14-22 grudnia Polacy spotkają się na zgrupowaniu w Cetniewie-Władysławowie, następnie w dniach 27-29 grudnia wezmą udział w turnieju towarzyskim w Tarnowie, gdzie ich rywalami będą drużyny Białorusi, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Egiptu. Na początku stycznia, bezpośrednio przed startem ME, podopieczni Patryka Rombla zagrają w turnieju towarzyskim w Hiszpanii.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest