12 listopada 2019

Ogromna biało-czerwona flaga w PGNiG Superlidze

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zawodnicy PGNiG Superligi NMC Górnika Zabrze i Azotów Puławy rozwinęli ogromną flagę Polski na płycie boiska do piłki ręcznej. Flaga miała aż 577,6 m2 i została rozwinięta przed meczem obu zespołów w ramach 10. serii spotkań.  Jest to największa tego typu flaga narodowa w polskim sporcie.

Fot. PGNiG Superliga

PGNiG Superliga jak co roku włączyła się w obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości w nietuzinkowy sposób. W poprzednim sezonie zawodnicy specjalnego Meczu Niepodległościowego zagrali w dedykowanych biało-czerwonych strojach z podobizną Józefa Piłsudskiego. W tym roku,  kibicom została zaprezentowana gigantyczna biało-czerwona flaga. W ten wyjątkowy projekt wspólnie z PGNiG Superligą zaangażował się Związek Piłki Ręcznej w Polce, Biuro Programu Niepodległa oraz gospodarz meczu klub NMC Górnik Zabrze.

To zaszczyt i ogromna przyjemność prowadzić takie projekty. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości to wspaniała rocznica. W tym roku również chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego. – mówi Piotr Należyty, wiceprezes zarządu Superliga sp. z o.o.. – Rozmiar flagi ma wymiar symboliczny, gdyż nie on jest najważniejszy. Chcieliśmy zebrać wokół niej ludzi, gdyż barwy narodowe mają dla każdego Polaka ogromną wartość. Staramy się, żeby PGNiG Superliga była czymś więcej niż tylko rozgrywkami piłki ręcznej – dodaje.

Do rozwinięcia flagi potrzebne było aż 60 osób. Zaangażowani w to byli zawodnicy NMC Górnika Zabrze i Azotów-Puławy oraz uczniowie z zabrzańskiej szkoły. Biało-czerwone barwy miały wymiary 19×30,4 m., o powierzchni 577,6m2. Uszyta była z 7 trzydziestometrowych białych i czerwonych pasów, a do Zabrza trafiła prosto ze specjalnej szwalni w Świnoujściu.

Od dzisiaj ogromna biało-czerwona flaga będzie towarzyszyła żeńskiej i męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Po raz pierwszy flaga, na meczu reprezentacji, zostanie zaprezentowana podczas Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej Kobiet (22-24 listopada w Lubinie).

W hitowym starciu czwartej z trzecią drużyną rozgrywek PGNiG Superligi, zwyciężył NMC Górnik Zabrze 32:25.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest