18 listopada 2019

Kariera dwutorowa zawodników SMS – ZPRP i ENOSS

W dniach 7-8 listopada 2019 r. odbyła się w Berlinie pierwsza konferencja European Network of Sport Schools –  1st ENOSS Conference.

ENOSS jest nowym projektem, zrzeszającym profesjonalistów, ekspertów z dziedziny sportu i edukacji, chcących dzielić się wiedzą i doświadczeniami w szkoleniu młodzieży w szkołach sportowych.

Podczas dwóch dni konferencji, która miała miejsce na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, uznani eksperci i przedstawiciele szkół sportowych z blisko 20 krajów Unii Europejskiej, wymieniali się poglądami na temat dwutorowej kariery sportowców, psychologii sportu czy odżywiania.

Powstała również inicjatywa stworzenia Europejskiej Sieci Szkół Sportowych. Na konferencji obecni byli również przedstawiciele i obserwatorzy Komisji Europejskiej, którzy dostrzegają potencjał projektu.

W konferencji udział wzięli dr Bartosz Słowiński, Koordynator ds. Szkolenia w ZPRP oraz Dyrektor Sportowy ZPRP Damian Drobik, który podkreśla jak ciekawym i rozwojowym projektem może okazać się ENOSS i ile korzyści przynieść może dla Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP – „Przyłączyliśmy się do projektu ENOSS, który zapoczątkuje szerszą współpracę z europejskimi szkołami sportowymi. Współdziałanie pozwoli nam m.in. na wymianę doświadczeń z trenerami oraz kadrą zarządzającą w europejskich szkołach sportowych. Umożliwi nam również wymiany studyjne trenerów i zawodników” – zwraca uwagę Dyrektor Sportowy ZPRP Damian Drobik.

„W chwili obecnej pracujemy nad wprowadzeniem ścieżki kariery dwutorowej w naszych szkołach. Należy zaakcentować już teraz, że każdy absolwent NLO SMS ZPRP może wraz z ukończeniem liceum zdobyć zawód instruktora piłki ręcznej – dyplom EHF „Rinck” Convention Level I, umożliwiający ubieganie się o licencję „C”, która uprawnia do prowadzenia zespołu nie tylko w rozgrywkach młodzieżowych, lecz również w seniorskich zawodach III ligi. Wprowadzany projekt kariery dwutorowej w NLO SMS ZPRP jest dla uczniów niezwykłą szansą rozwoju zarówno w zakresie kariery sportowej/zawodniczej, jak również trenerskiej. Projekt podwójnej kariery w Szkołach Mistrzostwa Sportowego ZPRP jest w fazie rozbudowy i będzie systematycznie wzbogacany o nowe możliwości rozwoju dla uczniów naszych szkół również jako wynik współpracy z ENOSS” – zaznacza Damian Drobik.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest