20 listopada 2019

Kadra czeka na rywalki w Lublinie

Reprezentacja Polski kobiet, pod wodzą norweskiego szkoleniowca Arne Senstada, przygotowuje się w Lublinie do Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej. Impreza potrwa od piątku do niedzieli, w lubelskiej hali Globus Biało-Czerwone zmierzą się kolejno z Litwą, Ukrainą oraz Białorusią.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus / archiwum ZPRP

Jeszcze przed początkiem zgrupowania na wieść o kontuzji doświadczonej rozgrywającej Marty Gęgi  selekcjoner dowołał z kadry B 19-letnią Magdę Więckowską. Urazów nabawiły się również Paulina Masna i Bogna Sobiech, dlatego w trybie awaryjnym do Lublina ściągnięta została również 20-letnia Kinga Jakubowska, która może występować jako rozgrywająca lub skrzydłowa.

Aż sześć spośród 19 kadrowiczek występuje na co dzień w miejscowej MKS Perle Lublin. Oczywiście wśród powołanych nie zabrakło  zawodniczek z zagranicznych klubów. W najlepszym nastroju jest Monika Kobylińska, bo z sześcioma zwycięstwami i kompletem punktów awansowała z francuskim Brestem do II fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Podczas pierwszego zgrupowania pod wodzą trenera Senstada miałyśmy mało czasu na treningi. Teraz będzie okazja, aby jeszcze lepiej się zgrać – podkreśla doświadczona rozgrywająca Kinga Achruk.

Tymczasem druga drużyna narodowa, prowadzona przez Sabinę Włodek, rozpoczęła w Pruszkowie przygotowania do turnieju w Chebie. Polska kadra B w dniach 21-23 listopada zagra Czechach z Austriaczkami, Szwajcarkami oraz ekipą gospodarzy.

Turniej w Lublinie wpisuje się w obchody 450-lecia Unii Lubelskiej, która zacieśniła związek między Polską a Litwą. Była to jedyna tego rodzaju umowa na świecie. Dziś dobrosąsiedzka współpraca między obu krajami jest kontynuowana, w tym także dzięki kontaktom sportowym. Do udziału w turnieju zaproszono również dwie inne reprezentacje, Białorusi i Ukrainy.

Tak się składa, że Polska i Ukraina rywalizują w tej samej grupie kwalifikacyjnej EHF EURO 2020. W Kijowie Biało-Czerwone wygrały 27:26. Rywalki będą miały dobrą okazję do rewanżu. Z kolei polscy kibice po raz ostatni w tym roku otrzymają możliwość zobaczenia w akcji zespołu narodowego.

Bilety do nabycia na eventim.pl i zprp.pl.

Transmisje z turnieju w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

TERMINARZ TURNIEJU:

22.11.2019

Ukraina – Białoruś, godz. 17.45

Polska – Litwa, godz. 20:00

23.11.2019

Litwa – Białoruś, godz. 17:00

Polska – Ukraina, godz. 19:15

24.11.2019

Litwa – Ukraina, godz. 15:00

Polska – Białoruś, godz. 17:15

***

Gospodarzem Turnieju jest Miasto Lublin.

Partnerem Turnieju jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Wydatek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest