21 listopada 2019

Handball Camp – Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie w dniach 18-21 listopada br. odbyło się  pierwsze zgrupowanie sportowe wybranych zawodników młodzieżowych kadr narodowych oraz Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP z Gdańska, Kwidzyna, Płocka i Kielc z roczników 2001-2004.

W sumie we wspólnych zajęciach wzięło udział 82 utalentowanych piłkarzy ręcznych z SMS-ów.

Konsultacja sportowa, którą zorganizowaliśmy w Cetniewie, jest kolejnym krokiem podjętym w celu ujednolicenia modelu szkolenia piłki ręcznej wśród zawodników naszych szkół oraz młodzieżowych kadr narodowych. Pod wodzą trenera I reprezentacji Patryka Rombla zawodnicy w trzech grupach szkoleniowych trenowali system obronny, atak pozycyjny oraz atak szybki. Zawodnikom dodatkowo dostarczyliśmy wiedzę na temat prewencji urazów i kontuzji. Młodzi adepci handballa otrzymali wsparcie w postaci wykładów z psychologii sportu w zakresie automotywacji – komentuje Damian Drobik, Dyrektor Sportowy ZPRP.

Było to jedne z największych zgrupowań sportowych kadr młodzieżowych zorganizowane po raz pierwszy od dłuższego czasu. – Wybrane treningi prowadzili dyrektorzy sportowi i trenerzy wszystkich Szkół ZPRP. Zajęcia, które odbywały się kilka razy dziennie, miały bardzo intensywny charakter. Wszystkie treningi były rejestrowane na wideo. Po zajęciach trenerzy montowali zapis wideo, a następnie indywidualnie z zawodnikami omawiali i analizowali popełnione błędy i wskazywali poprawne rozwiązania. Podczas zgrupowania czuło się bardzo pozytywną atmosferę pracy i ogromną chęć do robienia postępów. Tego typu zgrupowania przynoszą bardzo wiele korzyści szkoleniowych oraz integrują Szkoły. Już teraz zarezerwowaliśmy miejsce w Cetniewie na przyszły rok, gdzie zorganizujemy dwutygodniowy obóz przygotowawczy, tym razem już dla wszystkich uczniów czterech Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP. To będzie spore przedsięwzięcie szkoleniowe – uważa Dyrektor Sportowy ZPRP.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest