8 grudnia 2019

Zmarł Alfred Wrzeski

Dziś w nocy dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W wieku 79 lat odszedł Prezes Honorowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej – Alfred Wrzeski.

Był 3-krotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata (w „11” i „7”). W latach 1960-1967, w obu odmianach dyscypliny, 45 razy reprezentował narodowe barwy. Był zawodnikiem AZS Katowice i Śląska Wrocław. 12 razy zdobywał tytuł mistrza Polski, dwukrotnie sięgał po Puchar Polski.  

Po zakończeniu kariery zawodniczej trener męskich drużyn: Sparty Katowice, Pogoni Zabrze, Grunwaldu Ruda Śląska, Doukas Ateny, GAS Kilkis Saloniki oraz kobiecych zespołów AZS Katowice i Zgody Ruda Śląska.

Członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Wiceprezes ZPRP (2001-2003). W latach 2004-2016 pełnił funkcję Prezesa Śląskiego ZPR. Od grudnia 2016 Prezes Honorowy tej organizacji. Przez wiele lat pełnił funkcję trenera koordynatora Śląskiej Federacji Sportu w Katowicach. Zasłużony Mistrz Sportu, odznaczony mi.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką Diamentową z Wieńcem Za Zasługi dla Piłki Ręcznej.

* * *
Uroczystości żałobne Prezesa Honorowego Śląskiego Związku Piłki Ręcznej – Alfreda Wrzeskiego odbędą się 16.12.2019 r. o godz.10:30 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przy ul. Mieszka I 6 w Katowicach, a następnie na cmentarzu przy  ul. Sienkiewicza w Katowicach.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest