11 grudnia 2019

Kadry kobiet trenują w Kielcach

W Kielcach dobiega końca, ostatnie w 2019 roku,  kilkudniowe zgrupowanie kobiecych kadr A i B. Łącznie powołano 40 zawodniczek, ale problemy zdrowotne uniemożliwiły kilku piłkarkom przyjazd do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Trener główny Biało-Czerwonych, Arne Senstad bacznie obserwuje każdy z treningów. Jego zdaniem kadrowiczki czynią stałe postępy. Szkoleniowiec niemalże nie rozstaje się z laptopem. W Kielcach ponownie oglądał mecze z niedawnego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej. Oczywiście Norweg jest zawiedziony, że na zgrupowanie nie dotarła doświadczona skrzydłowa Kinga Grzyb. Urazy nie pozwoliły też na przyjazd trójce zawodniczek MKS Perły Lublin: obrotowym Sylwii Matuszczyk i Joannie Szarawdze oraz rozgrywającej Marcie Gęgdze. Podobne problemy ma liderka klasyfikacji strzelczyń (77 goli), rozgrywająca Kinga Jakubowska (KPR Kobierzyce). Z kolei Aleksandra Zych przyjechała do Kielc, ale szybko opuściła obóz, gdyż w jej przypadku dawało się we znaki mocne przeziębienie.

W tej sytuacji nastąpiły roszady i dlatego Dominika Więckowska oraz Patrycja Noga trenowały z kadrą A. Nasze reprezentantki mają zapewnione doskonałe warunki do zajęć. Trenują w Hali Legionów (w tym siłownia) i obiekcie Politechniki Świętokrzyskiej. Przy okazji prof. Zbigniew Jastrzębski przeprowadził badania wydolnościowe.  – Testy polegają na tym, aby sprecyzować indywidualne parametry zawodniczek. Te zajęcia pomogą im później realizować zadania w swoich klubach. Oczywiście niezbędna jest współpraca trenerów ligowych. Dlatego w tym celu do Kielc zaproszeni zostali szkoleniowcy prowadzący zespoły w PGNiG Superidze – powiedział prof. Jastrzębski.

Następna akcja szkoleniowa kobiecych kadr przewidziana jest na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Ostatnia dekada marca to dwumecz z Rumunią w kwalifikacjach EHEF EURO.

     

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest