20 grudnia 2019

Polska B zwyciężyła Algierię

Dwa sparingi z Algierią w COS OPO Cetniewo zakończą grudniowe zgrupowanie kadry B prowadzonej przez Michała Skórskiego. W piątkowym meczu Biało-Czerwoni zwyciężyli 33:26 (15:17). Rewanż w sobotę.

Pierwsza połowa i 5 minut po przerwie nie zapowiadały pewnej wygranej gospodarzy. Drużyna z Afryki długo była równorzędnym partnerem. Algierczycy tuż przed końcem pierwszej odsłony zdobyli dwie bramki z rzutów karnych. Ich autorem był Messoud Berkous, który zaliczył sześć ze swoich dziewięciu trafień jeszcze przed udaniem się do szatni.

Po zmianie stron gra się szybko wyrównała. Od stanu 18:18 zaczęła uwidaczniać się przewaga Biało-Czerwonych, którzy w defensywie prezentowali się korzystniej, a w ataku seryjnie potrafili zmieniać wynik.

POLSKA B – ALGIERIA 33:26 (15:17)
POLSKA B: Zembrzycki, Wałach – Przytuła 5, Potoczny 4, Landzwojczak, Rogulski 2, Janikowski, Klimków 5, Nastaj 3, Adamski, Milewski 2, Kowalczyk 3, Kawka 3, Marciniak 1, Góralski 2, Sroczyk 3.