25 stycznia 2020

Węgry, Szwajcaria i Austria gospodarzem EHF EURO 2024

Pierwsze mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych z udziałem 24 zespołów narodowych zorganizują wspólnie, w roku 2024, Węgry, Szwajcaria i Austria – zadecydowało głosowanie zrzeszonych federacji podczas Nadzwyczajnego Kongresu EHF w Sztokholmie.

W wyścigu o prawo gospodarza do tej imprezy były zgłoszone jeszcze dwie inne kandydatury: Rosji oraz wspólna Polski, Słowacji i Czech. W wyniku losowania ustalono, że ta ostatnia będzie prezentowana jako pierwsza. Omawiała ją była reprezentantka Polski, Iwona Niedźwiedź.

W pierwszej turze głosowania odpadła Rosja, która otrzymała 11 głosów, Polska, Słowacja i Czechy zebrały ich 16, a oferta Węgier, Szwajcarii i Austrii spotkała się z aprobatą 22 federacji.


W tej sytuacji o wyborze organizatora EHF EURO 2024 kobiet zadecydowała kolejna runda. W niej „polska” propozycja spotkała się z przychylnością 21 narodowych federacji europejskich. Zwyciężyła kontroferta, gromadząc 28 głosów.

Mistrzostwa Europy 2024 piłkarek ręcznych odbędą się  w dniach 28 listopada do 15 grudnia.  Dla Austrii i Szwajcarii będzie to debiut w roli gospodarza imprezy tej rangi. Węgry organizowały EURO w 2004 roku, a dziesięć lat później przeprowadziły ME wspólnie z Chorwacją.

Runda wstępna EHF EURO 2024 odbędzie się w Bazylei (Szwajcaria), Innsbrucku (Austria) i Debreczynie (Węgry). Runda zasadnicza została powierzona Budapesztowi i Debreczynowi. Finały zaplanowano w stolicy Węgier, w hali mogącej pomieścić 20 tys. kibiców.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest