26 stycznia 2020

Hiszpanie mistrzami Europy

Reprezentacja Hiszpanii obroniła tytuł mistrzów Europy. W finale EURO 2020 La Rioja pokonała Chorwację 22:20 (12:11), choć losy meczu ważyły się do ostatnich sekund gry.

Od dwóch szybkich trafień mecz rozpoczęli Chorwaci, którzy utrzymywali inicjatywę przez niemal całą pierwszą połowę. W pewnym momencie Hrvatska prowadziła już trzema bramkami (10:7). Od tego momentu Hiszpanie zdobyli jednak cztery trafienia bez odpowiedzi rywali i wyszli na prowadzenie (11:10), które utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron La Rioja zanotowała kolejną czterobramkową serię i zbudowała cztery gole zaliczki (16:12). Chorwaci nie spuścili jednak głów i dzięki mozolnej pracy wyrównali stan gry około pięć minut przed przerwą (18:18). Nerwową końcówkę znów lepiej rozegrali Hiszpanie, którzy cieszą się obrony tytułu zdobytego dwa lata temu… w Chorwacji.