7 marca 2020

AZS AWF Warszawa mistrzem Polski juniorek

W piątek i sobotę na parkiecie warszawskiej AWF wyłoniono mistrza Polski juniorek. Po dwóch wielce emocjonujących meczach triumfowały gospodynie, w półfinale pokonując brązowe medalistki z Gdyni po rzutach karnych, w decydującym meczu warszawianki okazały się minimalnie lepsze od MTS Kwidzyn.

I dzień

Piątek był dniem półfinałów. Pierwsze na parkiet wybiegły przyjezdne z Kwidzyna oraz Zabrza. Pierwsze już po dziesięciu minutach prowadziły 6:2, niemal identyczną przewagę utrzymując do przerwy (10:7). Druga połowa dalej upłynęła pod znakiem przewagi ekipy z województwa Pomorskiego, która ostatecznie zbudowała różnicę siedmiu trafień.

O wiele więcej emocji przyniosła druga batalia o finał. W niej gospodynie z Warszawy podejmowały gości z Gdyni. Z początku znów zapowiadało się na dość jednostronne starcie, bo AZS prowadził 9:3 w 22. minucie meczu. Rywalki straty odrobiły dziesięć minut przed końcem (16:16) i remis utrzymał się już do ostatniej syreny podstawowego czasu gry (22:22). O awansie do finału zadecydować miały rzuty karne. W nich skuteczniejsze okazały się warszawianki.

II dzień

O brąz mierzyły się piątkowe przegrane, czyli zespoły z Zabrza oraz Gdyni. Już po pół godzinie gry te drugie wypracowały pięć bramek zaliczki (13:8), której nie wypuściły z rąk do końca meczu. Najwyżej Arka prowadziła 25:18 (48. min.), ale finalna różnica wyniosła sześć bramek.

Po raz kolejny prawdziwe emocje przyniósł za to późniejszy mecz. W wielkim finale AZS AWF Warszawa podejmował MTS Kwidzyn. I to właśnie przyjezdne nadawały ton grze w trakcie pierwszej odsłony, którą wygrały 13:10. Po zmianie stron przewaga kwidzynianek wzrosła nawet do siedmiu trafień, jednak w decydującym kwadransie obraz gry diametralnie się zmienił – warszawianki systematycznie odrabiały straty i mecz się wyrównał. Trzy minuty przed końcem był już remis (25:25). Kolejne trafienie zdobyły gospodynie, a rywalki nie potrafiły już odpowiedzieć. AZS AWF został mistrzem Polski juniorek.