15 marca 2020

Odeszła Zuzia Dyduch

Z przykrością informujemy, że w sobotę wieczorem, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła Zuzia Duduch. Piłkarka ręczna MLUKS „Orlik” Kcynia w tym roku skończyłaby 14 lat…

Do czerwca 2019 roku była zdrową, pogodną i radosną dziewczyną kochającą piłkę ręczną. W maju spełniło się jej pierwsze marzenie – została powołana na zgrupowanie kadry województwa kujawsko-pomorskiego. Niestety wkrótce diagnoza lekarska nie pozostawiła wątpliwości – ostra aplazja szpiku kostnego. Kolejnym etapem powinien być przeszczep od dawcy niespokrewnionego.

Po badaniach okazało się, że nie dojdzie on do skutku, ponieważ dziewczynka ma gen, którego nie posiada żadna osoba będąca w światowym banku dawców. Zuzia rozpoczęła więc leczenie immunoablacyjne oraz immunosupresyjne – otrzymywała lek, który nie jest refundowany.

Świat piłki ręcznej po raz kolejny łączył siły w szczytnym celu. Z inicjatywy zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin, Kingi Grzyb powstał Challenge #RecznaDlaZuzi, który pomagał Zuzi w walce z chorobą. Do akcji przyłączył się również Związek Piłki Ręcznej w Polsce. M.in. podczas meczu kwalifikacyjnego ME kobiet 2020 Polska – Wyspy Owcze w Kwidzynie przeprowadzona została zbiórka pieniędzy i licytowane były gadżety, z których zebrany dochód został przekazany na pomoc Zuzi w walce z chorobą.

Łączymy się w bólu z Rodziną, Bliskimi i Przyjaciółmi Zuzi.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest