16 marca 2020

Ośrodki Przygotowań Olimpijskich COS zamknięte

13 marca br., z inicjatywy dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu, Mateusza Grzybowskiego i minister sportu, Danuty Dmowskiej-Andrzejuk odbyło się spotkanie podczas, którego omówiono status wdrażania rekomendacji rządowych dotyczących bezpieczeństwa polskich sportowców.


W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo publiczne podjęto decyzję o decentralizacji szkolenia sportowego i zamknięciu COS – Ośrodków Przygotowań Olimpijskich na terenie całego kraju od 14.03. do 29.03.2020 r. Zamknięte zostaną wszystkie COS OPO tj. w: Spale, Władysławowie, Giżycku, Wałczu, Szczyrku i Zakopanem.

– Tylko społeczna solidarność i podjęcie wspólnych działań pomoże nam zminimalizować ryzyko zarażenia wśród trenerów, zawodników i całego środowiska sportowego – powiedziała Danuta Dmowska- Andrzejuk.

Zdrowie i bezpieczeństwo publiczne jest dla nas najważniejsze, dlatego Ministerstwo Sportu na bieżąco monitoruje sytuację związaną z przygotowaniami polskich sportowców do najważniejszych imprez.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest