12 czerwca 2020

Biało-Czerwoni już trenują w Cetniewie

W ośrodku COS OPO w Cetniewie rozpoczęło się dwutygodniowe zgrupowanie męskich kadr A i B. Obie kadry na pierwszych 2,5 godzinnych zajęciach w hali ćwiczyły wspólnie. W poniedziałek, zgodnie z planem, do pierwszego zespołu dołączy czwórka zawodników: Tomasz Gębala, Przemysław Krajewski, Michał Olejniczak i Paweł Paczkowski.

– Każdy z nas przeszedł badania na obecność koronawirusa COVID-19 w laboratoriach współpracujących z COMS-em. Wszystkie wyniki były negatywne. Przy wejściu do ośrodka mieliśmy mierzoną temperaturę. Zgrupowanie rozpoczęło się od spotkania z dr Hubertem Krysztofiakiem, który przypomniał nam zasady obowiązujące w z związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Poza ośrodek możemy wychodzić tylko w grupie – powiedział pełniący obowiązki kierownika drużyny, Michał Zieliński.

Trener Patryk Rombel w poniedziałek powinien mieć do dyspozycji wszystkich powołanych 21 zawodników, w tym tegorocznego maturzystę, Michała Olejniczaka. Egzamin dojrzałości zdaje również Sebastian Kaczor z kadry B – prowadzonej przez Michała Skórskiego. Zawodnik SMS Gdańsk  również dołączy do kolegów.

Zgrupowanie we Władysławowie jest pierwszą akcją szkoleniową męskiej kadry od czasu styczniowych EHF EURO. Kadrowicze mają zaplanowane dwa treningi każdego dnia (hala i siłownia) oraz zajęcia wideo. W trakcie zgrupowania (16 czerwca) poznają grupowych rywali w kwalifikacjach EHF EURO 2022. Dwie kolejki eliminacyjnych meczów zostały zaplanowane na początek listopada br. Wcześniej Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej powinna ogłosić decyzję w sprawie przyznania dzikiej karty na MŚ Egipt 2021.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest