26 czerwca 2020

Odszedł Tomasz Kamieński

Z wielkim bólem informujemy, że wczoraj zmarł Tomasz Kamieński. Miał niespełna 75 lat.

To kolejna strata, jaką w ostatnim czasie poniosło środowisko warszawsko-mazowieckiej piłki ręcznej. Strata tym bardziej bolesna, że przed zaledwie dziesięcioma dniami uczestniczył on w spotkaniu Zarządu WMZPR, układając wspólnie plany dalszej współpracy.

Tomasz Kamieński urodził  się 18 grudnia 1945 roku w Warszawie i przez całe życie związany był z tym miastem. Niemal całe dorosłe życie związany był też z warszawskim sportem. Absolwent Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, magister AWF. Ukończył ponadto studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Również pracę zawodową, a także działalność społeczną związał z warszawskimi klubami oraz organizacjami sportowymi. Jego zainteresowania i działalność była bardzo zróżnicowana.

W drugiej połowie lat 70-tych  pracował w Klubie Sportowym AZS AWF Warszawa. W latach 80-tych był pracownikiem Polskiego Związku Narciarskiego, a w latach 1997 – 2002 pełnił w Klubie Sportowym Warszawianka funkcję Kierownika Organizacji Szkolenia. Wtedy też związany był z nową dyscypliną, której poświęcał czas i zainteresowania, w której piastował również funkcję Prezesa – Warszawsko-Mazowieckiego Związku Szermierczego.

W roku 2003 został pracownikiem Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu. W tym też mniej więcej czasie rozpoczął swoją przygodę z piłką ręczną, która trwała do dzisiaj. Pracę zawodową kontynuował aż do 2020 roku w Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, łącząc ją przez te całe lata z działaniami na rzecz naszej dyscypliny. Był przez te blisko dwadzieścia lat niezawodnym pracownikiem i działaczem warszawskiej i mazowieckiej piłki ręcznej, pełniąc przez te lata funkcje sekretarza, a także członka Zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej. Pełnił również funkcję kierownika ligowego zespołu KS Warszawianka. Jego działalność w wielu przypadkach nie była ograniczona ramami czasowymi, a obowiązkami i chęciami ich wykonania, niezależnie od pory i dnia – nierzadko wolnego od pracy.

Działalność na rzecz piłki ręcznej została uhonorowana w 2007 roku Srebrną, a w roku 2015 Złotą Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Inną stroną jego działalności zawodowej w ostatnich latach było pływanie. Bardzo dużo czasu poświęcał na prowadzenie niezwykle pożytecznego programu ministerialnego „Umiem Pływać” – przywiązywał do tego bardzo dużą uwagę. Uczestniczył również w organizacji wielu wydarzeniach w tej dyscyplinie na terenie Warszawy.

Swoim pozytywnym nastawieniem i chęcią działania zyskał szacunek i sympatię całego środowiska, a w szczególności tych którzy mieli z nim okazję i szczęście bezpośrednio działać i pracować.

Zapamiętamy Go jako człowieka otwartego, bezpośredniego, zawsze chętnego do działania.

Jego najbliższym przekazujemy wyrazy szczerego żalu i smutku.

Informujemy, że nabożeństwo żałobne i pożegnanie śp. Tomka Kamieńskiego zostanie odprawione w poniedziałek 6 lipca br. o godz. 10:40 w Kościele Św. Wincentego a Paulo (drewnianym) przy Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie Go do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest