27 czerwca 2020

Ostrovia triumfatorem I ligi

Tytuł mistrza I ligi i awans sportowy do PGNiG Superligi wywalczyła drużyna KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W meczu barażowym rozegranym na neutralnym terenie, w Łodzi, Ostrowianie wygrali z KPR Legionowo 32:26 (14:11).

Przedmeczowe kalkulacje wskazywały, że więcej szans dawano drużynie z Mazowsza. Wynikało to z większego doświadczenia KPR Legionowo (mistrz I ligi – grupa C), który trzy sezony temu występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie obfitowało w sporo emocji, ale również w wiele nieskładnych akcji, co można tłumaczyć długą przerwą (ponad trzy miesiące) od zakończenia rozgrywek do meczu barażowego.

Na pewno obu drużynom nie można odmówić zaangażowania i woli walki. Właśnie to było podłożem  czerwonych kartek już w pierwszej połowie dla Grzegorza Salamona (Ostrów) i Kamila Cioka (Legionowo). Drużyna grającego trenera Krzysztofa Lipki (obronił rzut karny) na początku drugiego kwadransa prowadziła 10:7. Rywale (mistrz I ligi – grupa B) szybko wyrównali i jeszcze przed przerwą wypracowali trzybramkową zaliczkę.

W młodym zespole trenera Macieja Nowakowskiego dobre zawody zaliczyli Patryk Marciniak i Gracjan Wróbel. Ta dwójka, wpierana doświadczonym Michałem Bałwasem, zdobyła najwięcej bramek dla ostrowian. Po zmianie stron wygrana Wielkopolan (ich przewaga dochodziła do siedmiu trafień) ani na moment nie była zagrożona.

KPR OSTROVIA OSTRÓW WLKP. – KPR LEGIONOWO 32:26 (14:11).