10 lipca 2020

Pierwsza odsłona PGNiG Summer Superligi

Oczekiwanie było bardzo długie, a głód plażówki ogromny. Piłka ręczna plażowa wraca w swoim najlepszym wydaniu – startuje PGNiG Summer Superliga! W najbliższy weekend w Inowrocławiu odbędzie się pierwszy z pięciu tegorocznych turniejów PGNiG Summer Superligi. Punkty zebrane w 4. edycji cyklu tradycyjnie przybliżają wszystkie rywalizujące drużyny do walki o mistrzostwo Polski, która z roku na rok nabiera coraz większych rumieńców.

Zainteresowanie inauguracyjnymi zawodami jest tak duże, że do wyłonienia uczestników turnieju głównego potrzebne będą eliminacje. Już w piątek w kompleksie sportowym na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu w szranki staną: MKS Brodnica, MKS Sambor Tczew, KS Lakers Powidz, BHT Pyrki II Poznań wśród kobiet i MKS Delfin Grudziądz, BHT TAZ MKS Grudziądz UKS GOKiS Kąty Wrocławskie Junior, Autoinwest SAS Gdańsk II wśród mężczyzn. Pierwszy mecz zaplanowano na godz. 16.15, a zwycięzców eliminacji, tj. po dwa najlepsze zespoły z grupy męskiej i żeńskiej, poznamy na koniec dnia.

Występ w turnieju głównym panów mają już zapewniony ubiegłoroczni medaliści mistrzostw Polski, tj. Autoinwest SAS Gdańsk (obrońcy tytułu), BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski (wicemistrzowie), gospodarze zawodów SPRP Damy Radę Inowrocław (zdobywcy brązowych krążków) i trzy najwyżej sklasyfikowane zespoły w klasyfikacji punktowej, czyli KS Lakers Powidz, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie i BHT Petra Płock.

W turnieju pań również nie zabraknie zespołów, które znalazły się rok temu na podium mistrzostw Polski lub brały udział w finałowej rywalizacji: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski (złoty medal), BHT Pyrki Poznań (srebrny), BHT Byczki Kowalewo Pomorskie (6. miejsce), których stawkę, podobnie jak w przypadku mężczyzn, uzupełnią trzy ekipy z największą liczbą punktów: Autoinwest SAS Gdańsk, BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski II, MKS Ochota Warszawa.

Jednym z faworytów imprezy będą na pewno gospodarze, czyli Damy Radę Inowrocław. Podopieczni Arkadiusza Fajoka już rok temu pokazali się z bardzo dobrej strony, dystansując w walce o brąz niedawnych dominatorów cyklu PGNiG Summer Superliga, czyli płocką Petrę, ale wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

– Naszym celem minimum jest powtórzenie tego wyniku, ale myślę, że już w tym roku stać nas będzie na jeszcze więcej – przekonuje Fajok. – Trenujemy na swoim obiekcie od początku maja, więc jesteśmy dobrze przygotowani. Czekaliśmy, tak jak wszyscy, z utęsknieniem na nowy sezon, dlatego mamy nadzieję, że nie zawiedziemy kibiców i samych siebie. Z oczywistych względów w czasie turnieju będą obowiązywały szczególne środki ostrożności, dlatego życzę sobie i wszystkim biorącym udział w cyklu, byśmy w zdrowiu dotrwali do końca.

Z powodu epidemii koronawirusa mecze I turnieju PGNiG Summer Superligi będzie mogła zobaczyć ograniczona liczba widzów, która obejrzy zmagania ze specjalnie wydzielonej dla nich strefy – wszystko przy zachowaniu zasady dystansu społecznego i innych obostrzeń. 

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Inowrocław. Imprezę wspierają: Red Bull, Ziaja, Selenka, Hummel. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-Line. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Fundacja Modern Sport.

PGNiG Summer Superliga Inowrocław harmonogram:

Piątek (10.07)

16- 22 turniej eliminacyjny 

Sobota (11.07)

09:00 – 22:00 – mecze grupowe

Niedziela (12.07) 

08:30-14:00 – mecze grupowe

14:30-17:00 – mecze finałowe 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest