28 lipca 2020

Norweskie Haslum rywalem Azotów w Lidze Europejskiej

KS Azoty-Puławy w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do EHF European League zmierzą się z norweskim Haslum Handnallklubb. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 29/30 sierpnia w Polsce, rewanż tydzień później w Nadderud Arena.

Haslum Handnallklubb, to piąta drużyna ligi norweskiej, która do europejskich rozgrywek zakwalifikowała się dzięki temu, że była finalistą Pucharu Norwegii, przegrywając z Elverum Handball, (będzie rywalem PGE Kielce w fazie grupowej Ligi Mistrzów). Przeciwnik Azotów ośmiokrotnie, bez większych sukcesów, uczestniczył w kontynentalnych pucharach, a jego największymi osiągnięciami było dotarcie do 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 2006/2007 i zakwalifikowanie się do fazy grupowej Pucharu EHF w edycji 2014/2015.

Norweski klub podkreśla, że gwiazdą ich rywala jest Michał Jurecki. Trener Haslum, Sten Stockfleth bezpośrednio po losowaniu krótko skomentował: – Niezależnie kogo przydzieliłby nam los nie będzie łatwo. Fajnie będzie zagrać z Azotami. Na podstawie posiadanych informacji mamy duże szanse na awans.

Z kolei szkoleniowiec puławian, Lars Walther uważa, że strata Erlenda Mamelunda, zawodnika pokroju Michała Jureckiego, jest dużym osłabieniem Haslum. – To młoda drużyna, grają szybko, typowy skandynawski styl piłki ręcznej. To drużyna, która bardzo szybko biega. Mamy czas na to,  żeby dobrze przygotować się pod tego rywala i pod ten konkretny styl. Myślę, że to dobry przeciwnik i mamy spore szanse na awans do kolejnej rundy – oficjalna strona klubu cytuje swojego trenera.

Zwycięzca dwumeczu wywalczy awans do drugiej rundy eliminacyjnej (ostatniej), którą zaplanowano na wrzesień. Od fazy grupowej rozgrywki rozpocznie Orlen Wisła Płock.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest