24 sierpnia 2020

Konferencja szkoleniowa sędziów

W dniach 21-23 sierpnia 2020 r. w Kielcach odbyła się w konferencja szkoleniowa sędziów piłki ręcznej organizowana przez Kolegium Sędziów ZPRP. W spotkaniu uczestniczyło 170 arbitrów z całej Polski.

Fot. O.Sikora / ZPRP (2)

Tematyka konferencji obejmowała omówienie najnowszych interpretacji przepisów gry opublikowanych przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF) i Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF), blok przygotowania mentalnego sędziego piłki ręcznej oraz omówienie zmian w regulaminach rozgrywek w ligach seniorskich i grupach młodzieżowych.

Poruszono również kwestie dotyczące protokołu sanitarno-epidemiologicznego w związku z pandemią COVID-19.

Na podstawie wybranych elementów dokonano wnikliwej analizy pracy sędziów w ubiegłym sezonie oraz wskazano kierunki kształcenia arbitrów w celu podwyższenia jakości sędziowania.

W oparciu o wyniki testów teoretycznych  i sprawnościowych, którym byli poddani wszyscy sędziowie ustalono listę par sędziowskich upoważnionych do prowadzenia zawodów piłki ręcznej na szczeblu centralnym.

W trakcie konferencji odbyły się także wybory na Przewodniczącego Kolegium Sędziów ZPRP. Mandat na kolejną czteroletnią kadencję uzyskał obecny Przewodniczący KS ZPRP Mirosław Baum.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji