24 sierpnia 2020

Konferencja szkoleniowa sędziów

W dniach 21-23 sierpnia 2020 r. w Kielcach odbyła się w konferencja szkoleniowa sędziów piłki ręcznej organizowana przez Kolegium Sędziów ZPRP. W spotkaniu uczestniczyło 170 arbitrów z całej Polski.

Fot. O.Sikora / ZPRP (2)

Tematyka konferencji obejmowała omówienie najnowszych interpretacji przepisów gry opublikowanych przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF) i Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF), blok przygotowania mentalnego sędziego piłki ręcznej oraz omówienie zmian w regulaminach rozgrywek w ligach seniorskich i grupach młodzieżowych.

Poruszono również kwestie dotyczące protokołu sanitarno-epidemiologicznego w związku z pandemią COVID-19.

Na podstawie wybranych elementów dokonano wnikliwej analizy pracy sędziów w ubiegłym sezonie oraz wskazano kierunki kształcenia arbitrów w celu podwyższenia jakości sędziowania.

W oparciu o wyniki testów teoretycznych  i sprawnościowych, którym byli poddani wszyscy sędziowie ustalono listę par sędziowskich upoważnionych do prowadzenia zawodów piłki ręcznej na szczeblu centralnym.

W trakcie konferencji odbyły się także wybory na Przewodniczącego Kolegium Sędziów ZPRP. Mandat na kolejną czteroletnią kadencję uzyskał obecny Przewodniczący KS ZPRP Mirosław Baum.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest