19 września 2020

ZWYCZAJNE WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW ZPRP

Mamy nadzieję, że ten niezwykle trudny czas dla sportu i piłki ręcznej już za nami – powiedział Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów Związku Piłki Ręcznej w Polsce.  Zgromadzenie odbyło się w Warszawie. Delegaci jednogłośnie przyjęli sprawozdanie z działalności Związku oraz finansowe za miniony rok. 

– Spotykamy się w nadzwyczajnych okolicznościach, w reżimie sanitarnym, w przeniesionym z czerwca terminie, w niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii. Jej skutki odczuł cały sport – także piłka ręczna. Od marca nie odbywały się sportowe imprezy, pracownicy Biura ZPRP wykonywali swoje obwiązki zdalnie, wszyscy – łącznie z trenerami – zgodzili się na obniżenie swoich pensji. Wierzymy, że największe problemy za nami – powiedział podczas Walnego Zgromadzenia Andrzej Kraśnicki.

Prezes ZPRP podziękował wszystkim sponsorom i partnerom – a szczególnie PGNiG – Sponsorowi Strategicznemu Polskiej Piłki Ręcznej za konsekwentne wspieranie dyscypliny. Podsumował 2019 rok oraz przedstawił najważniejsze cele i zadnia na przyszłość związane z funkcjonowaniem Szkół Mistrzostwa Sportowego, szkoleniem i rozwojem dyscypliny.

 – Po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro nastąpiło przesilenie w kadrze. Wielu zawodników wycofało się z reprezentacji Polski. Podjęliśmy decyzję o odmłodzeniu męskiej drużyny. Na efekty pracy trenerów musimy poczekać. Ważne jest to, że nasza reprezentacja zagra na najbliższych Mistrzostwach Świata. To możliwe dzięki tzw. „dzikiej karcie”, o którą walczyliśmy by nasi zawodnicy mogli się rozwijać grając na wielkich turniejach. Z kolei w grudniu reprezentacja kobiet zagra na Mistrzostwach Europy – podkreślił Andrzej Kraśnicki. 

Henryk Szczepański – I Wiceprezes ZPRP przedstawił sprawozdanie finansowe za 2019 rok wraz z opinią biegłego rewidenta oraz plan finansowy na 2020 rok.

– Dobrą praktyką jest przekazywanie informacji i planu finansowego na przyszły rok. Robimy to, by przybliżyć wszystkim delegatom nasze priorytety i plany działania. Obecnie koncentrujemy się na rozwoju naszych kadr, programów dedykowanych dzieciom i młodzieży oraz organizacji Mistrzostw Świata 2023, będziemy ich gospodarzem razem ze Szwecją – powiedział Henryk Szczepański – I Wiceprezes, Dyrektor Biura ZPRP.

Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego delegaci jednogłośnie przyjęli sprawozdanie Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz sprawozdanie finansowe ZPRP za 2019 rok. Zatwierdzili też zmiany w statucie i regulaminie dyscyplinarnym ZPRP.

Wszyscy uczestnicy Walnego Zgromadzenia minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy odeszli w ostatnim czasie – zawodników, trenerów, sędziów i działaczy. Wręczone zostały także najwyższe odznaczenia ZPRP – Odznaki Diamentowe z Wieńcem „Za zasługi dla Piłki Ręcznej.” Za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju dyscypliny uhonorowani zostali: Jerzy Melcer i Andrzej Sokołowski – reprezentanci Polski w piłce ręcznej na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest