25 września 2020

Kadra Rombla trenuje w Warszawie

W Warszawie w sobotę zakończy się tygodniowe zgrupowanie kadry seniorów. W zajęciach bierze udział 18 zawodników z krajowych klubów – bez graczy Orlen Wisły Płock, Łomży Vive Kielce i Azotów Puławy. Wybrańcy Patryka Rombla przygotowują się do listopadowych meczów EURO 2022 ze Słowenią i Niderlandami.

Fot. Adam Starszynski / PressFocus

– Dla zawodników na każdy dzień zostały przygotowane materiały wideo na temat najbliższych rywali. Analizujemy ich grę w ataku i obronie a także indywidualne nawyki na boisku poszczególnych graczy. Przekazaliśmy te nagrania on line kadrowiczom, których teraz nie ma na zgrupowaniu, w tym z klubów zagranicznych po to, aby następnym razem mieć już większą wiedzę – opowiada trener Rombel.

Następne zgrupowanie odbędzie się w dn. 26-31 października w Cetniewie w składzie krajowym. Po krótkiej przerwie, wraz z zawodnikami z zagranicy, kadra zbierze się 2 listopada w Płocku. Tu (8 listopada) zaplanowany jest mecz z Niderlandami. Inauguracja kwalifikacji EURO 2020 dla Biało-Czerwonych nastąpi trzy dni wcześniej, w słoweńskim Celje.

Materiały, którymi dysponuje nasz sztab szkoleniowy, na temat przeciwników, głównie pochodzą ze styczniowych mistrzostw Europy. Później, ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19, mecze międzypaństwowe nie były organizowane. Aktualnie nasz sztab szkoleniowy bank informacji uzupełnia na podstawie rozgrywek klubowych.

Od czwartku z kolegami z zespołu trenuje Mateusz Kornecki, który nie znalazł się w protokole w ostatnim występie Łomży Vive w Lidze Mistrzów. Na zakończenie zgrupowania planowana jest gra wewnętrzna pomiędzy kadrowiczami.

Szkoleniowca ucieszyła wiadomość ogłoszona przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej, zwiększająca pulę zawodników do 20, których będzie można zabrać na mistrzostwa świata 2021 do Egiptu. Na razie nie wiadomo czy przed każdym meczem będzie można wybierać spośród tej 20, czy też dopiero w przypadku kontuzji będzie możliwa zmiana.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest