20 października 2020

Orlen Wisła Płock triumfuje w Lidze Europejskiej

W inauguracyjnym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europejskiej Orlen Wisła Płock pewnie pokonała drużynę Fivers Handball 32:23.

Michał Daszek był najskuteczniejszym graczem meczu (12 bramek) / Foto Adam Starszyński / / PressFocus

Mecz został rozegrany bez udziału publiczności. To efekt obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19.

Fivers to pierwszy austriacki klub, który awansował do fazy grupowej od 2008 roku. Zespół z Wiednia w pierwszej rundzie wyeliminował Benfikę Lizbona. W drugiej tylko raz zmierzył się z hiszpańskim z BM Benidorm. Na wyjeździe Fivers ulegli 31:34. Do rewanżu nie doszło, gdyż sześciu graczy rywala zachorowało na SARS-CoV2. EHF z uwagi na brak terminów zadecydowała, że do następnej rundy rozgrywek awansowała drużyna prowadzona przez Thomasa Menzla.

Do 22 min rywalizacja w Płocku miała wyrównany przebieg. Pod koniec pierwszej połowy zarysowała się przewaga zespołu z Płocka. Po przerwie wicemistrzowie Polski nie mieli już większych problemów z pokonaniem rywali z Austrii. Najskuteczniejszym zawodnikiem Orlen Wisły Płock był reprezentant Polski – Michał Daszek, który zaliczył 12 trafień, na 13 oddanych rzutów. Z dobrej strony pokazali się inny kadrowicze – Przemysław Krajewski i Adam Morawski.

Interwencje Adama Morawskiego miały duży wpływ na okazałe zwycięstwo

Liga Europejska, grupa A, 1. kolejka:

Orlen Wisła Płock – Fivers Margaraten 32:23 (17:15)

Orlen Wisła: Morawski, Stevanović – Terzić, Mindegia, Ruiz 1, Vejin, Daszek 12, Stenmalm, Mihić 5, Toto, Susnja 1, Krajewski 3, Fernandez, Szita 1, Ilić 3, Serdio 6.
Kary: 12 min. (Sunsja – 4 min., Terzić, Ruiz, Daszek, Szita – po 2 min.).
Żółte kartki: Terzić.

Fivers: Filzwieser, Tanic – Kolar 5, Jonas, Martinović 2, Brandfellner 1, Seidl 1, Wagner 2, Brenneis, Riede, Schweiger 2, Damboeck 4, Stevanović 6, Sarić,
Kary: 4 min. (Kolar, Wagner – po 2 min.).
Żółte kartki: Kolar, Riede.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest