31 października 2020

Czas zadumy, czas refleksji

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień. W tym roku pandemia COVID-19 zagrodziła nam drogę na cmentarze, nie możemy chwilowo zapalić zniczy na grobach. Możemy jednak wspominać, wzdychać, tęsknić za bliskimi i znajomymi, którzy odeszli na drugą stronę. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Jedni potrafią się pogodzić ze śmiercią. Inni się jej boją. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…


Środowisko polskiej piłki ręcznej poniosło w ciągu ostatniego roku wiele dotkliwych strat. W dniu Wszystkich Świętych i następującym za raz po nim Dniu Zadusznym, czyli właściwym Święcie Zmarłych, raz jeszcze wspomnijmy osoby, które swojej wielkiej pasji – handballowi, poświęciły wiele lat życia. Są pośród nich zawodnicy, trenerzy, sędziowie i działacze. Wszyscy przekazali miłość do szczypiorniaka następnym pokoleniom. Niestety nie ma już ich wśród nas. Odeszli do domu, do którego wszyscy zdążamy…

W ostatnim roku pożegnaliśmy:

grudzień 2019
Odszedł Alfred Wrzeski, członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Wiceprezes ZPRP (2001-2003). W latach 2004-2016 pełnił funkcję Prezesa Śląskiego ZPR. Od grudnia 2016 Prezes Honorowy tej organizacji

Zmarł Edward Koziński. Ojciec, mąż, wychowawca, trener, wspaniały człowiek, legenda płockiej i polskiej piłki ręcznej.

styczeń 2020
Z wielkim smutkiem poinformowaliśmy o śmierci Wiesława Krygiera, znakomitego zawodnika, wielokrotnego reprezentanta Polski.

Odszedł Bronisław Witold Maly wychowawca wielu pokoleń zawodników i pasjonatów naszej dyscypliny sportu. Od roku 2010 był prezesem Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej.

marzec 2020
Po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła Zuzia Duduch. Piłkarka ręczna MLUKS „Orlik” Kcynia w tym roku skończyłaby 14 lat…

kwiecień 2020
Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł Marian Rudnik – Doradca Związku Piłki Ręcznej w Polsce. ds. prawnych, wielki Przyjaciel naszej dyscypliny i polskiego sportu.

maj 2020
Wiktor Garcorz
– legendarna postać 11-osobowej piłki ręcznej odszedł na „Wieczną Sportową Wartę”; reprezentant kraju i mistrz Polski.

czerwiec 2020
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jolanty Kowalskiej, wychowanki Olimpii Warszawa, zdobywczyni z Via Veną Warszawa Pucharu Polski.

Zginął tragicznie 18-letni Kacper Wołek, zawodnik KS Viret CMC Zawiercie.

Zmarł Tomasz Kamieński działacz stołecznych klubów oraz struktur warszawskiej i mazowieckiej piłki ręcznej.

lipiec 2020
Z bólem i żalem na zawsze pożegnaliśmy dwóch byłych, znakomitych zawodników KS Gwardii Opole – Adama Romanowskiego i Władysława Fąfarę.

sierpień 2020
Z wielkim żalem informowaliśmy o śmierci Mirosława Dukata trenera piłki ręcznej, wychowawcy młodzieży, koordynatora OSPR w województwie łódzkim.

Zmarła Iwona Witek znakomita bramkarka, wielokrotna mistrzyni Polski i reprezentantki kraju.

wrzesień 2020
Odszedł Marek Werle, Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, koordynator OSPR w województwie wielkopolskim, w latach 2006-2012 wiceprezes ds. szkoleniowych ZPRP oraz przewodniczący Rady Trenerów ZPRP.

październik 2020
Po długiej walce z chorobą zmarł Leszek Biernacki – znakomity trener, nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń zawodniczek i zawodników, pasjonatów piłki ręcznej.

Zmarł Marian Dziura, mistrz Polski, kapitan GKS Wybrzeże Gdańsk, reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata we Francji w roku 1970.

Z wielkim żalem pożegnaliśmy Henryka Radtke, byłego piłkarza ręcznego, działacza struktur okręgowych i sędziego szczebla centralnego.

Zmarł nagle redaktor Henryk Marzec – dziennikarz i publicysta  m.in. „Sportu” oraz TVP,  były członek zarządu ZPRP. Był jednym z współorganizatorów Międzypaństwowego Turnieju w Piłce Ręcznej Kobiet o Puchar Śląska a także Mistrzostw Świata grupy B Katowice 1983. Był także inicjatorem powstania miesięcznika o piłce ręcznej „Siódemka”.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest