26 listopada 2020

Patryk Rombel wizytował SMSy

Druga połowa listopada była bardzo pracowita dla sztabu szkoleniowego pionu męskiego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Trener główny reprezentacji Polski mężczyzn, Patryk Rombel wraz z Konradem Szczukockim wrócili do tradycji wizytowania Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Fot. SMS ZPRP Gdańsk

– Pierwszy raz w tym roku szkolnym odwiedziliśmy ośrodki w Gdańsku, Kwidzynie, Kielcach i Płocku. Uczestniczyliśmy w zajęciach motorycznych oraz techniczno-taktycznych. W Płocku dodatkowo rozpoczęliśmy testy wydolnościowe. Porównamy je z wynikami do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Ciekawym jestem czy, jeśli tak, to w jakim stopniu pandemia COVID-19 wpłynęła na organizmy zawodników. Podobne testy w najbliższym czasie przejdą uczniowie pozostałych szkół – powiedział trener Rombel.

Zawodnicy w SMS-ach, zakwaterowani w internatach, uczestniczą w zdalnym nauczaniu. Tygodniowo mają 8-9 jednostek treningowych w hali. Są to przeważnie grupy kilkunastoosobowe, obejmujące jedną klasę. Uczniowie, jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, biorą również udział w rozgrywkach I- i II-ligowych.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest