26 listopada 2020

Mistrzynie Polski poznały rywalki w Lidze Europy

Rozgrywki EHF Ligi Europy Kobiet inauguracyjnego sezonu 2020/21 wkroczyły w fazę grupową. Każda z 16 drużyn, wśród nich jest MKS Perła Lublin, poznała swoich trzech przeciwników na tym etapie rozgrywek. Losowania odbyło się w czwartek, w siedzibie EHF w Wiedniu.

Mistrzynie Polski zagrają w grupie B wraz z rosyjską HC Ładą Togliatti, Kastamonu Belediyesi GSK z Turcji i francuskim Nantes Atlantique Handball. W tym ostatnim występuje bramkarka reprezentacji Polski, Adrianna Płaczek. Rywalizacja w grupach rozpocznie się 9/10 stycznia. Po rozegraniu sześciu rund (mecz i rewanż, każdy z każdym) dwa najwyżej sklasyfikowane drużyny w każdej grupie awansują do ćwierćfinałów, które zaplanowane są na koniec marca.

– Wiedzieliśmy, że na tym etapie rozgrywek łatwych rywali już nie ma. Po drugie musieliśmy trafić na jedną z czterech drużyn rosyjskich. Łada i Nantes to bardzo silne zespoły. Klubu z Turcji jeszcze dobrze nie poznaliśmy, ale to wcale nie znaczy, że te rywalki nie potrafią grać na wysokim poziomie. Te rozgrywki są szansą, aby przywrócić reprezentantkom Polski, biorącym udział w europejskich pucharach, należny szacunek – powiedział prezes lubelskiego klubu, Bogusław Trojan.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest