28 listopada 2020

Juniorski sprawdzian znowu dla Polek

W drugim z towarzyskich spotkań juniorek rozegranym w Szczyrku, Polska – Czechy, ponownie wygraną zanotował zespół Pawła Tetelewskiego – 23:19. Dzień wcześniej Biało-Czerwone triumfowały 28:21.

Eewanż miał niemal identyczny przebieg co mecz rozegrany w piątek. Początek spotkania należał do Czeszek. Nasza drużyna miała problemy ze sforsowaniem obrony rywalek. Nic dziwnego, że przez ponad 6 minut Biało-Czerwone nie miały żadnej zdobyczy bramkowej na koncie. Później inicjatywę przejął nasz zespół co znalazło wyraz w korzystnym wyniku. Podobały się skuteczne rzuty z dystansu Pauliny Kopańskiej.

W drugiej połowie prowadzenie Polek powiększyło się do stanu 16:11. Ambitne rywalki zdołały rzucić kontaktową bramkę. Ostatni kwadrans, podobnie jak dzień wcześniej, ponownie zdecydowanie należał do naszych juniorek. W tym okresie Marie Polakova dwukrotnie zawiodła z 7 metrów. Druga wygrana Biało-Czerwonych mogła być bardziej okazała, ale na to złożyło się kilka niewykorzystanych sytuacji w finałowych minutach.

Polska – Czechy 23:19 (13:9)
Polska: Kamecka , Suliga – Kopańska 7, Pankowska, Jureńczyk, Bury, Wroniewicz, Głębocka 2, Peplińska 1, Świerżewska 1, Pastuszka 2, Domaglska, Stala 2, Szczukocka 3, Lemiech 1, Pędziwiatr 3, Grobelna, Barska 1.  
SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest