28 listopada 2020

Juniorski sprawdzian znowu dla Polek

W drugim z towarzyskich spotkań juniorek rozegranym w Szczyrku, Polska – Czechy, ponownie wygraną zanotował zespół Pawła Tetelewskiego – 23:19. Dzień wcześniej Biało-Czerwone triumfowały 28:21.

Eewanż miał niemal identyczny przebieg co mecz rozegrany w piątek. Początek spotkania należał do Czeszek. Nasza drużyna miała problemy ze sforsowaniem obrony rywalek. Nic dziwnego, że przez ponad 6 minut Biało-Czerwone nie miały żadnej zdobyczy bramkowej na koncie. Później inicjatywę przejął nasz zespół co znalazło wyraz w korzystnym wyniku. Podobały się skuteczne rzuty z dystansu Pauliny Kopańskiej.

W drugiej połowie prowadzenie Polek powiększyło się do stanu 16:11. Ambitne rywalki zdołały rzucić kontaktową bramkę. Ostatni kwadrans, podobnie jak dzień wcześniej, ponownie zdecydowanie należał do naszych juniorek. W tym okresie Marie Polakova dwukrotnie zawiodła z 7 metrów. Druga wygrana Biało-Czerwonych mogła być bardziej okazała, ale na to złożyło się kilka niewykorzystanych sytuacji w finałowych minutach.

Polska – Czechy 23:19 (13:9)
Polska: Kamecka , Suliga – Kopańska 7, Pankowska, Jureńczyk, Bury, Wroniewicz, Głębocka 2, Peplińska 1, Świerżewska 1, Pastuszka 2, Domaglska, Stala 2, Szczukocka 3, Lemiech 1, Pędziwiatr 3, Grobelna, Barska 1.