8 grudnia 2020

Zmarł Andrzej Rusznicki

W wieku 65 lat zmarł Andrzej Rusznicki, wychowawca i trener kilku pokoleń piłkarzy ręcznych w Elblągu. Jego podopieczni w 2002 roku pod szyldem MKS Truso Elbląg wywalczyli złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

fot. MOS Elbląg/ pixabay.com

Andrzej Rusznicki urodził się 29 kwietnia 1955 roku. Był absolwentem Technikum Mechanicznego, które było kuźnią szczypiorniaka w Elblągu. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, uzyskując dyplom trenera i nauczyciela wychowania fizycznego.

Od 1979 roku pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 14, był też nauczycielem w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Elblągu oraz wieloletnim trenerem piłki ręcznej w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Truso Elbląg, a także Olimpii Elbląg. Od niedawna przebywał na emeryturze.

Wychował kilka pokoleń piłkarzy ręcznych, w 2002 roku uzyskując największy sukces w swojej trenerskiej karierze – złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jego podopieczni odnieśli wówczas piętnaście kolejnych zwycięstw, z tego pięć w bezpośredniej walce o główne trofeum sezonu, stając się rewelacją rozgrywek.

Andrzej Rusznicki był też wieloletnim działaczem Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej, zasiadał w jego zarządzie, pełnił też rolę prezesa.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 10 grudnia w kaplicy na cmentarzu Agrykola. Początek uroczystości o godz. 14:00

źródło: www.portEL.pl

* * *
Jednocześnie składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego.

Andrzej Kraśnicki

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest