17 grudnia 2020

Zwycięstwo juniorek młodszych nad Czeszkami

Polska wygrała w Dzierżoniowie z Czechami 31:22 (13:10) w pierwszym z dwóch towarzyskich spotkań juniorek młodszych. Rewanż odbędzie się w sobotę.

Dla obu drużyn była to rzadka w ostatnim czasie możliwość zmierzenia się w meczu międzypaństwowym. Zespół Małgorzaty Buksakowskiej po raz ostatni w spotkaniu tej rangi wystąpił równo rok temu.

Pierwsze minut przebiegały pod znakiem niewykorzystanych sytuacji. Czeszki tylko raz – po zdobyciu trzech kolejnych bramek – prowadziły. Jeszcze przed przerwą uwidoczniła się lekka przewaga Biało-Czerwonych. W tym okresie wyróżniała się Aleksandra Zabielny, która trafiała z prawego skrzydła.

Ostatni kwadrans zdecydowanie należał do Polek. Nic dziwnego, że ich przewaga momentami dochodziła do 10 goli. Duża w tym zasługa najskuteczniejszej Nikoli Męczykowskiej i Marii Szczepaniak, które rzuciły po 7 bramek.

Polska – Czechy 31:22 (13:10)
Polska: Piotrowska, Skrzypek – Zgłeszewska, Cheda, Szczepaniak 7, Roguła, Skrzypek, Leśniak 6, Męczykowska 7, Maziarek 2, Zabielny 5, Łucak, Janus 1, Więckowska 2, Opara 1.